16.5 C
Lviv
24.07.2024
Львівщина

Хостел у старій школі в смт. Розділ – до ваших послуг!

Експлуатоване горище в Старій школі в Роздолі

Ініціативна Ганна Гаврилів розповідає про втілення задуманого проєкту: “Коли ми робили реконструкцію старої школи в смт. Розділ, то через низку експертних і громадських обговорень розробили її концепцію ідеального пристосування, де кожне приміщення мало би свою правильну і затребувану в громаді функцію, які сукупно би взаємопідсилювали одна одну та створювали постійний людинопотік до об’єкту, а відтак як більший рух всередині містечка, так і притік зовні – з Новороздільськоі та сусідніх громад, плюс ми робили ставку на розвиток регіонального туризму, і звичайно ж стара школа розглядалася як така, звідки починатимуться всі туристичні маршрути Розділлям. Згідно концепціі передбачалося пристосувати горище під хостел на 20 ліжко-місць, адже в цілій громаді банально нема місць для ночівлі. На початок 2022 року всі приміщення першого та другого поверхів були готові до експлуатації, а втілення ідеі про експлуатоване горище було заплановане на «коли-небудь» в майбутньому. Гарне та публічне з перерізанням червоної стрічечками відкриття мультифункціонального центру «Стара школа» планувалося на 1 березня 2022 року, і майже всі приміщення на той час вже мали погоджених чи потенційних орендарів чи партнерів.

Проте з відомих причин відкриття не відбулося, а вже 26 лютого до нас заїхало «перебути кілька днів у безпеці» одне дуже гарне товариство – спеціалісти бельгійської ІТ компанії з медичним спрямуванням «Materialise». Чудова компанія з прекрасними людьми, з багатьма з яких ми потім стали друзями та навіть співпрацювали по подальшій релокаціі у Вроцлаві.

Сталося так, що спеціалісти компанії на засадах working & living прожили у нас не кілька днів, а цілих 15 місяців, в гірші часи в старій школі мешкало до 30 осіб з дітьми та домашніми улюбленцями.

31 травня наші дорогі резиденти покидають стіни школи: хтось вернувся до Києва, де зараз трішки безпечніше, ніж на початках, хтось релокувався в міста, де знаходяться інші представництва компанії.

Але це був чудовий і потрібний період життя старої школи, коли вона жила, нехай не за первісно спланованою функцією, але, тим не менше, там завжди було чути дитячий сміх, варився обід, пилася кава, працювали люди. І поки ці люди жили, ми якомога швидше хотіли забезпечити їм кращі умови проживання та почали цілком позапланово роботи по горищу.

Саме завдяки цій компанії та її спеціалістам на сьогодні ми маємо в старій школі в Роздолі чудовий хостел на 6 кімнат вже для майбутніх резидентів (виглядає, що наразі єдину в громаді локацію для одночасного розміщення 15 осіб доброї якості) – довгостроковий план чи рожеву мрію, яка за інших обставин в найближчі п’ять років точно би не була реалізована. Дякую вам дуже і якщо знову життя нас зведе в інших проектах, мені буде дуже приємно”.

P.S. З 1 червня стара школа вільна, і я планувала робити її перезапуск та повторне відкриття з відновленням роботи над розвитком культурно-туристичного потенціалу, де би спинялися всі туристи та гості громади та ночували в кімнатах на горищі, але напевно все-таки перерізання стрічки зробимо по війні, а наразі розглядаю віддати все горище чи навіть цілу будівлю на довгостроково комусь одному в добрі руки, бо фактично це буде друга оренда, а наші перші орендарі були такі прекрасні, що будівля в ідеальному стані .

P.P.S. Окремо хочу подякувати Роман Обушко, що взяв на себе це навантаження та нашим майстрам, і пані Oksana Lobko – за архівні фотографіі старого Роздолу, що зараз прикрашають стіни на горищі

Схожі повідомлення

“Вітаю усіх християн, які сьогодні відзначають світле свято Христового Воскресіння. Памʼятаємо і молимося за спокій у Царстві Небесному для тих, хто не дочекався Великодня. Просимо швидкого одужання для всіх, хто зараз перебуває у лікарнях”, – Максим КОЗИЦЬКИЙ

admin3

На Львівщині працюють іноземці з 42 країн світу

admin2

За жорстоке поводження з лисицею трьом 19-річним юнакам загрожує покарання від 5 до 8 років позбавлення волі. Суд вирішить..

admin3

На Львівщині кібер – шахраї привласнили благодійні внески п’ятьох довірливих громадян на лікування військових . Аферистів затримано

admin3

У Львові вибухнув котел у 2-поверховій будівлі котельні – потерпів оператор, 1954 р. н.

admin3

На горі Високий Верх у с. Волосянка на Стрийщині травмувався лижник з Кривого Рогу

admin3

Залишити коментар