16.5 C
Lviv
25.07.2024
Львівщина

Сформували щелепу з кістки ноги: історія одужання 21-річної пацієнтки ОХМАТДИТу з м. Самбір

10 травня 2023 року.

ОХМАТДИТ (3)

Спеціалістка Львівської обласної клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» та американські хірурги провели унікальну операцію 21-річній жінці.

Як йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, ця історія почалася 21 рік тому в «ОХМАТДИТі». Щоб поставити в ній остаточну крапку, лікарня об’єднала зусилля трансатлантичної команди хірургів. Коли у березні до медзакладу втретє завітала команда хірургів зі США, вдалося проконсультувати понад 100 дітей і майже 20 – прооперувати. Але залишалася єдина пацієнтка, для якої не було рішення.

Анні із Самбора – 21 рік. Коли дівчинка народилася, їй діагностували злоякісну пухлину щелепи розміром 20 см –  тератому. У перекладі з грецької – чудовисько. На четвертий день після народження дівчинку прооперували в «ОХМАТДИТі» щелепно-лицевий хірург професор Іван Готь  і завідувач хірургічного відділення Роман Стеник. Життя Ані врятували, але їй було важко дихати та їсти. У віці 9 років дівчинці провели реконструктивну операцію, але це було короткочасним рішенням.

Після обстежень американо-українська команда запропонувала Ані сучасне рішення – складну реконструктивну операцію із закриття дефекту з допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Щоб виконати це втручання, потрібне особливе обладнання, якого у Львові немає. Тож дівчину і її лікарку Христину Пограничну з Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запросили до Техасу (США).

Автотрансплантацію зробили з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто, відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу. Такі мікроваскулярні операції – це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Це тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів. Саме тому до порятунку Ані залучили Джейсона Поттера (Dr. Jason Potter) і Ланса Оксфорда (Dr. Lance Oxford) – провідних пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікровакскулярних реконструктивних операціях.

«Оскільки Готь Іван Мирославович – мій вчитель і наставник, мені важливо було продовжити лікування Ані, тому я більше ніж півроку переконувала і просила американців допомогти нам вирішити її проблему. Планування операції у нас зайняло близько півроку», – розповіла хірургиня Христина Погранична.

Зараз Аня впевнено відновлюється і вже повернулася додому. За необхідності, ще будуть пластичні операції для максимального косметичного ефекту.

Схожі повідомлення

Корегувальник ракетних ударів по Львову – зухвале поводження в суді і довічне ув’язнення

admin2

Розбійний напад на готель у Новояворівську

admin2

Щоб знали всі…

admin3

Львівщину атакували щонайменше 10 “шахедів”, пожежа на об’єкті критичної інфраструктури, без постраждалих

admin3

38 -річний стриянин задушив 17-річну дівчину, а потім закопав тіло: на Львівщині поліцейські розкрили вбивство 9-річної давності

admin3

У с. Буди поблизу Львова внаслідок перекидання автомобіля загинув пасажир, а поліцейські затримали водія, який був у стані алкогольного сп’яніння

admin3

Залишити коментар