16.5 C
Lviv
07.12.2023
Львівщина

Скандал у Львові: в навчальному закладі прокоментували, як у них 13 років працював професор з фальшивими дипломами

Поліція скерувала до суду справу, за шахрайство та підробку документів щодо професора, який працював з фальшивими дипломами.  Підозрюваному загрожує до 8 років за ґратам. 

Як йдеться у повідомленні https://varta1.com.ua/news/, у навчальному закладі прокоментували ТСН ситуацію.

Зазначається, що підозрюваний став професором, очолював кафедру права, влаштовував семінари з прокурорами, поліціянтами та адвокатами, а виявилося, що насправді його дипломи підроблені. Поважного викладача університету поліція підозрює у шахрайстві. Слідство з’ясувало, що його дипломи кандидата та доктора юридичних наук – фальшиві. Цього роками не знали у вишах, і навіть Міністерство освіти погоджувало наступні вчені звання. 

“Кабінет гарний, він ремонт зробив. Не пив, не курив, ходив на роботу, виходив, казав “добрий день”, “будьте здорові”, – розповідає комендантка Ганна про ексзавідувачого кафедрою права Василя Андріїва.

Каже, для усіх стало шоком, що їхній професор має несправжні дипломи. Навіть припустити такого не могли.

Засумнівалися у професорі, коли раптом ним зацікавилися слідчі і  з’ясували, що він зумів викладати в університетах понад 13 років маючи фальшиві документи. З підробленим дипломом кандидата юридичних наук підозрюваний влаштувався на роботу в один зі Львівських вишів у 2009 році, повідомляють у поліції.

Передісторія: у Львівському національному аграрному університеті Василь Андріїв був викладачем. Згодом у нього з’явився диплом уже доктора юридичних наук нібито виданий столичним вишем. Василь Андріїв стає викладачем університету ветеринарної медицини та біотехнологій і очолює кафедру права. “Він подав заяву на професора і ми не мали ніякої підстави не рекомендувати. Інформації про те, що дипломи були не дійсні, сфальсифіковані – ми не мали”, – кажуть про проректораті. 

Перевіряти самостійно на справжність, каже проректор, не можуть. Та не помітили нічого і у Міносвіти, коли затверджували Андріїву чергове вчене звання. У виші ж Андаріїв був активним і здобув повагу. “Зібрав семінар був, де були представлені з силових структур, і з прокуратури люди,  з міліції, з адвокатури. Чесно говорячи, не міг собі навіть подумати, що там щось не так, і, наскільки мені відомо, він також практикував і за кордоном”, – кажуть в університеті. 

ЗМІ вдалося дізнатися, що Василь Андріїв дійсно співпрацював з адвокатським бюро у Польщі, там коментувати ситуацію наразі  не хочуть. Кажуть, лише дізналися про ситуацію з дипломами від журналістів. Водночас поліція офіційно повідомляє: “На підставі підроблених дипломів зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно… виплачувались усі відповідні доплати. Загальна сума незаконних виплат близько 700 тисяч гривень”.

Сам Василь Андріїв наразі всі звинувачення відкидає.

“Поки я відмовляюся від будь-яких коментарів. Звичайно, що я вину не визнаю. Буду подавати на експертизу і все буде вирішуватися в суді. Я не хочу, щоб будь-яке моє слово зараз стало погіршенням мого становища, адже мене там облили брудом з усіх сторін”, – заявив підозвюваний. 

Ще до оприлюднення скандалу Андріїв з університету звільнився. Там провели службове розслідування і врешті Мініосвіти перевірило і надало відповідь про несправжність дипломів. Всі вчені звання у Василя Андріїва забрали.

“Дуже сумно і дуже боляче, але я не була здивована, бо нам потрібно міняти і роботу університету і як бачимо роботу Міністерства освіти теж потрібно міняти”, – каже колега Алла Венярська. 

Це викладачка університету, де донедавна працював професор Андріїв. Каже, особисто з ним не знайома, але певна – ця історія має бути поштовхом до змін. “Те, що я чую від наших колег за кордоном ,відповідно диплом є нумерований  і ви можете його перевірити в системі і до цієї перевірки диплому, або внесення диплому в систему долучена певна структура, яка несе за це відповідальність”, – розповідає вона.

У ЗМІ надіслала запит у Міносвіти, відповідь ще чекаємо. Водночас поліція вже скерувала справу до суду, за шахрайство та підробку документів підозрюваному загрожує до 8 років за ґратами. 

Схожі повідомлення

Гуляли два дні, зірки, торт за 100 тис. грн і черевики за 50 тис.: експрокурор Печерського району Києва та експрацівниця ДБР влаштували розкішне весілля на Львівщині. ВІДЕО+ФОТО

admin3

Проросійська агентура не дрімає, а вперто поширює серед довірливих громадян наративи, що вводять в людей в оману, породжують розгубленість та протистояння. Не вірмо!

admin3

На Львівщині перевірили стан готовності до роботи об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення на резервних джерелах живлення

admin3

НМТ-2023: Львівський центр оцінювання якості освіти вже зареєстрував 5 тисяч вступників. Ще 10 тисяч – на розгляді

admin3

У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

admin3

Кароліна ЛЯНЦКОРОНСЬКА

admin3

Залишити коментар