16.5 C
Lviv
19.06.2024
Львівщина

НМТ-2023: Львівський центр оцінювання якості освіти вже зареєстрував 5 тисяч вступників. Ще 10 тисяч – на розгляді

12 квітня 2023 року

3 квітня в Україні стартувала процедура реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року (НМТ-2023). Станом на тепер Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) вже зареєстрував 5 тис. вступників, а ще 10 тис. заявок – на розгляд.

Про те, як цього року пройдуть зовнішні вступні випробування розповіли директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска та заступник керівника Львівського центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник. Брифінг відбувся 11 квітня у медіацентрі «Україна».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Львівської ОВА.

Олег Паска нагадав, що торік через широкомасштабну російську агресію існувала загроза, що ЗНО буде взагалі скасоване. Однак завдяки освітянській спільності вдалось відстояти таке унікальне явище освітньої реформи як ЗНО у формі національного мультипредметного тесту.

Також Олег Паска розповів, як в області організують роботу пунктів тестування – тимчасових екзаменаційних центрів, які облаштують в певних закладах освіти, де є швидкий інтернет і відповідні фахівці.

«Торік ми не називали ні їхні адреси, ні час проведення тестувань. Так буде і цього року – задля безпеки вступників. Технічне забезпечення пунктів буде на належному рівні, ми про це подбаємо, взявши до уваги остаточні результати реєстрації», – наголосив  директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА.

Додамо, що кожен учасник буде окремо поінформований, де відбудеться його тестування – пропозиція буде зроблена з урахування даних реєстрації. Зокрема, під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Відтак, Олег Паска закликав вступників бути активними і відповідальними за своє майбутнє і якнайшвидше пройти реєстрацію. 

Торік у Львівській, Волинській і Рівненській областях (ці регіони обслуговує Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти) приблизно 30 тис. випускників стали учасниками НМТ. Таке ж число очікується і цьогоріч.

Отже, основний період реєстрації для участі в НМТ-2023, який, власне, розпочався 3 квітня, триватиме до 3 травня. Під час цього терміну (тобто, до 3 травня) можна буде зареєструватись, щоб взяти участь в основній та додатковій сесіях НМТ-2023. 

Додатковий період реєстрації триватиме з 5 до12 червня, під час цього терміну можна буде зареєструватись для участь тільки у додатковій сесії НМТ-2023.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни.

Заступник керівника Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник наголосив на двох важливих особливостях цьогорічної процедури реєстрації.

Перше – все відбувається онлайн, в безпаперовій формі, жодних документів поштою надсилати не потрібно. Друге – внаслідок того що, державна підсумкова атестація скасована, маємо абсолютно добровільну реєстрацію тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, школи вже, по суті, усунуті від цього процесу.  

Також він наголосив, що Україна організовує вступ до національних вишів для тих українців, що перебувають за кордоном: нині є 24 іноземні країни, де мають бути відкриті пункти проведення НМТ-2023.

Нагадаємо, що у межах тесту передбачені два обов’язкові предмети: українська мова і математика, а також один предмет на вибір: історія України; іноземна мова; біологія; фізика; хімія. Торік такого вибору не було, натомість були обов’язкові предмети: українська мова, математика, історія України.

Як зареєструватись на участь у НМТ-2023.

 1. За допомогою спеціального сервісу на вебсайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) самостійно створити персональний кабінет.
 2. У цьому кабінеті подати особисті дані та інформацію щодо участі в НМТ.
 3. Завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів
 4. Надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Які документи потрібно сканувати/фотографувати для завантаження в персональному кабінеті учасника?

Обов’язкові документи:

 1. Копію документа що посвідчує особу (ІТ-картка або паспорт у формі книжечки або інший документ, що посвічує особу);
 2. Копію документа, що підтверджує інформацію про освіту;
 3. для випускників попередніх років – копія атестата/свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти;
 4. для випускників поточного року – довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році;
 5. Копія документа, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПБ).

Додаткові документи подаються за потреби.

Слід також взяти до уваги вимоги до розміру та вигляду завантажених документів. 

Кожна копія документа має бути завантажена у вигляді окремого файла (формат .jpg або .png, розмір не більше як 1 МБ). Зображення повинно бути чітким і повнорозмірним (без обрізань). Текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися. 

Також в Українському центрі оцінювання якості освіти звертають увагу майбутніх учасників НМТ на найпоширеніші помилки при реєстрації на тестування.

За словами директорки УЦОЯО Тетяни Вакуленко, таких помилок дві – завантаження невірних копій документів та надання довідок із закладу освіти з невірним формулюванням.

Зокрема, вступників просять не завантажувати замість скан-копій реєстраційних документів OQ-коди, сформовані у застосунку Дія.

В УЦОЯО пояснюють, що OQ-коди мають обмежений термін дії, через що фахівці центрів оцінювання не можуть отримати до них доступ.

Тому вступникам необхідно завантажувати скановані або фотокопії саме своїх документів для здійснення успішної реєстрації.

Іншою поширеною помилкою при реєстрації є неправильне формулювання у довідці, що надана закладом освіти, у якому учасник НМТ здобуває повну загальну середню освіту цього року.  

Зокрема, заклади освіти видають вступникам довідки, у яких зазначається, що вступник “ще навчається” в 11 класі, замість того, щоб надати документ, в якому написано, що “учень або учениця має здобути повну загальну середню освіту в травні або червні поточного року”.

Через це центри оцінювання якості освіти не можуть прийняти такі довідки, оскільки не мають можливості перевірити інформацію про те, чи здобуває майбутній учасник НМТ повну загальну середню освіту саме в поточному році.

У кожній області діють пункти реєстрації, які надають допомогу та консультації учасникам.

 Зокрема, у Львівській, Волинській і Рівненській областях (ці регіони, нагадаємо, обслуговує Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти) ці пункти діють за такими адресами:

 • м. Львів, НУ «Львівська політехніка», вул. Карпінського2/4, 1-й навчальний корпус, каб. 302, тел. 032-258-24-06;
 • м. Луцьк, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, вул. Винниченка, 31, каб. 28, тел.033-224-22-25,
 • м. Рівне, Рівненський інститут післядипломної педагогічної освіти, вул. Чорновола, 74, кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти, тел. 097-038-16-64.

Схожі повідомлення

Реальний термін за мільйонний хабар: посадовців Львівщини “посадять”

admin2

“Вітаю усіх християн, які сьогодні відзначають світле свято Христового Воскресіння. Памʼятаємо і молимося за спокій у Царстві Небесному для тих, хто не дочекався Великодня. Просимо швидкого одужання для всіх, хто зараз перебуває у лікарнях”, – Максим КОЗИЦЬКИЙ

admin3

Пиятика двох приятелів у Львові завершилася вбивством: молодший забив до смерті старшого

admin3

У Самборі під час пожежі загинули мама з дитиною

admin2

Сьогодні вдосвіта у Львові пролунали вибухи, є влучання у житлові будинки

admin3

34-річного новороздільця засудили на 6 років ув”язнення за зберігання та збут наркотиків “субітекс”

admin3

Залишити коментар