16.5 C
Lviv
24.07.2024
Львівщина

Чотири міста Львівщини повністю закрили небо від дронів і безпілотників

Обладнання для цього виробила українська компанія, релокована з Дніпропетровської області

У Дрогобичі на Львівщині показали систему «Закрите небо», що убезпечує місто, а також сусідні Трускавець, Стебник і Борислав, від ворожих розвідувальних дронів і безпілотників.

Як розповіли ZAXID.NET у міськраді Дрогобича, компанія «Піранья-тех», що виробляє системи антидронового захисту, переїхала у Дрогобич з Дніпропетровської області ще торік навесні. У жовтні запустили пілотний проект «Закрите небо» у Дрогобичі, але афішувати не хотіли. Лише 10 березня роботу системи показали журналістам.

Система «Закрите небо» складається із радарів різного радіусу дії – 20 км для виявлення ворожої цілі і 6 км для визначення точного місця її розташування, із багатофункціональних станцій радіоперешкод, що заглушають сигнал дрона і позбавляють противника можливості керувати ним, і з антидронових рушниць, що виводять дрон з ладу за допомогою електромагнітних хвиль.

У Дрогобичі працюють вісім базових і два мобільних комплекси (встановлених на авто), що дозволяє закрити небо від розвідувальних дронів і безпілотників у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику і Бориславі. Проект обійшовся у 1,8 млн грн. Займається виявленням і посадкою дронів група швидкого реагування на базі комунального підприємства «Екран-Сервіс», що цілодобово моніторить ситуацію в небі, пише zaxid.net

Як пише видання Speka, вартість антидронових рушниць окремо – 480 і 580 тис. грн, залежить від діапазону. Ціна повного комплексу для ЗСУ становить 5 млн грн. За ці кошти можна прикрити від розвідувальних ворожих дронів 6 км фронту. Наразі система не працює проти дронів-камікадзе, але над цим працюють.

Компанія «Піранья-тех» заснована у жовтні 2019 року на Дніпропетровщині. Зараз компанія фокусується на антидронових системах і тактичних станціях завад БПЛА.
Згідно з даними системи YouControl, керівником і власником компанії є Олександр Ружинський. Серед засновників компанії – Олександр Ружинський, Юрій Момот і троє громадян Ізраїлю.

Схожі повідомлення

Судитимуть керівників комунального підприємства, обвинувачених у забрудненні земель курортного селища Славське Львівської області

admin3

Передачу 18-ти закладів професійно-технічної освіти області у комунальну власність розглянуть завтра на сесії

admin3

В Ілові вперше за час незалежності провели археологічні розкопки: що знайшли вчені

admin3

НАБУ оголосило у розшук нардепа Дубневича

admin3

У Львові судитимуть організаторку та учасників злочинної групи, які на території двох областей виробляли та збували фальсифіковані миючі засоби

admin3

8 травня 2024 року у селищі Розділ на Львівщині відбулося освячення пам’ятника на могилі визначного українського історика і діяча НТШ Івана Кревецького (1883-1940), а у місцевій школі пройшла урочиста академія з нагоди 140-ї річниці від дня народження вченого

admin3

Залишити коментар