16.5 C
Lviv
29.11.2023
Новороздільська ОТГ

Березина: лисячий виводок

Лисячий виводок у сусідньому обійсті на сіні зауважили мешканці с. Березина. Двоє дорослих лисів і десь 5-6 маленьких лисенят сміливо виходили на нічні прогулянки.

І дуже скоро лиси далися чутися – за одну травневу ніч у мешканців села подушили майже 25 курей – на якому подвір’ї 10-12, на якому – 2-3. Ці невтомні мисливці приносять чимало шкоди сільським господарям. Крім того, лиси – одні з найперших переносників сказу: у Львівській області в 2023 році в п’ять разів зросла кількість зареєстрованих випадків сказу серед тварин. За січень місяць 2023 року кількість зареєстрованих випадків сказу серед тварин зросла з 2 до 10 у порівнянні з першим місяцем 2022-го. Найчастіше сказ у тварин фіксували на Стрийщині – 4 випадки. По 2 – у Дрогобицькому та Яворівському районах, по 1 випадку – у Львівському та Золочівському районах. Серед тварин, що хворіли на сказ – 1 домашній кіт, 4 домашні собаки та 5 диких лисиць.

Староста Березини Галина Затварніцка викликала мисливців із спеціально навченими мисливськими собаками, які зранку 8 травня і спіймали дорослого лиса. Втім, пообіцяли ще раз вийти на місце, де “оселився” лисячий виводок, щоб перевірити, чи лісових зайд там уже немає.

Схожі повідомлення

Збори садівничого кооперативу “Роздільне”! Усім дачникам (ілівським) бути обов’язково

admin2

Перше місце – за представлення музею “Відродження” Новороздільського ліцею ім. В. Труша

admin2

Новий Розділ, можливі відключення електропостачання.

admin2

Де у Новому Роздолі можна виміряти сатурацію

admin2

Вифлеємський Вогонь Миру запалав у Новороздільській міській бібліотеці

admin2

Світлій пам’яті Івана ПАКОША – легендарного новороздільського футболіста і тренера

admin3

Залишити коментар