16.5 C
Lviv
25.07.2024
Без категорії Стрийщина

Історико – культурний заповідник “Стільське городище” : від сивої давнини і до наших днів…

Від 1992 року, коли мій попередник, перший редактор “Вісника Розділля” світлої пам”яті Василь Кіндрацький (загинув на Донбасі, захищаючи Україну від рашистів влітку 2015-го) подарував примірник брошури “Стільське городище”, яку написав керівник Верхньодністрянської археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР (тепер – Національна академія наук України) Орест Корчинський (а до друкування оригінального дослідження долучалася наша редакція), відчуваю повагу до білих хорватів і до певної міри ментальну спорідненість. І дарма, що мої предки з давніх – давен автохтони з Ходорівщини – все таки відтоді, зокрема, після прочитання “Стільського городища”, у свідомості усталився сантимент до білих хорватів. Бо ж , згідно з висновком автора науково – популярного видання , вони походять з наших теренів. У сиву давнину, зокрема, у VІІІ-Х ст., сусіднє мальовниче село Стільське. було столицею князівства.

А до ностальгійних спогадів спонукала нещодавня подія, пов’язана саме із селом Стільське та його прадавньою історією.

Зокрема, 2 травня у Новороздільській міській раді відбулася зустріч директора історико – культурного заповідника «Стільське городище» Ірини Іваночко з міським головою Яриною Яценко та начальником Управління культури, спорту  та гуманітарної політики Володимиром Засанським з метою налагодження більш активної співпраці. Адже Стільське городище – це пам’ятка археології національного значення. І саме з метою збереження, поглибленого вивчення і широкої популяризації Стільського городища та комплексу пам’яток, що його оточують, у 2015 році було створено історико – культурний заповідник із однойменною назвою. 

Докладніше – у коментарі  Ірини ІВАНОЧКО:

Учасники зустрічі вже домовилися про алгоритм співпраці. Зокрема, найближчим часом відбудеться екскурсія  дітей загальноосвітніх шкіл, які діють на теренах Новороздільської громади, до нашого заповідника. Це буде прекрасна нагода наочно ознайомити учнів із славною історією рідного краю, дати можливість провести активне дозвілля у мальовничій місцині, почерпнути енергії  від матінки – природи, збагатитися новим досвідом та знаннями. Вирішено попередньо організувати зустріч із директорами  шкіл, де вони будуть поінформовані про послуги, які надає заповідник «Стільське городище», а також ознайомлені із пропозиціями співпраці із закладами загальної середньої освіти., зокрема, класними керівниками та організаторами позакласної роботи 

В майбутньому наша співпраця базуватиметься на спільно розроблених проєктах з вивчення культурної спадщини нашого краю, розвитку туризму та рекреації.  

На завершення розмови пані Ірина подарувала вашому автору примірник оновленого науково – популярного видання Ореста Корчинського “Стільське городище VІІІ-Х ст”. І знову прочитав на одному подиху – цікаво і захоплююче…

(фото з Інтернету)

Схожі повідомлення

Директора Миколаївського лісничого господарства підозрюють у розкраданні лісу

admin2

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 15 жовтня

admin

Бог і Україна понад усе!

admin3

Електрострум вбив двох чоловіків

admin2

У Жидачеві засудили колаборанта, затриманого в Гніздичеві

admin2

25-річний побив до смерті 50-річного

admin2

Залишити коментар