У понеділок, 20 березня, в Україні разом з усією північною півкулею Землі відзначають День весняного рівнодення, коли стає світліше і по-весняному тепло. У давні часи вірили, що цей день – початок нового життя, коли природа оживає з новими силами.

- Цього дня на північному полюсі вперше за пів року сходить Сонце.
- Весняне рівнодення – початок нового року під назвою Навруз для багатьох країн світу, зокрема, деяких іранських, тюркських і кавказьких народів, які свого часу були під Перською імперією.
- У північній півкулі люди відзначають День весняного рівнодення, а у південній – День осіннього рівнодення.
- За повір’ями, День рівнодення дає прогноз погоди на найближчі 40 днів.
- У цей день Сонце візуально перебуває довше над Землею через ефект атмосферної рефракції. Тому день на кілька хвилин довший за ніч.
- Між двома рівноденнями йде тропічний рік. Він становить орієнтовно 365,2422 сонячної доби. Різниця накопичується, за 4 роки вона становить 1 добу, тобто зайвий день високосного року.
- Сонце у цей день сходить лише на сході і заходить лише на заході з дуже маленькою похибкою.
- Астрономічно, цей день – початок весни, а також День астрології, як початок астрологічного року, коли Сонце входить у знак Овна (перший знак Зодіаку).
- Люди на День рівнодення готують млинці, як символ Сонця (такий самий круглий і жовтий).
- Цього дня під забороною сварки. Краще забути всі образи, очиститися від дурних думок. У цьому допоможе домашнє прибирання.

Україна перейде на літній час у ніч проти 26 березня
Перехід на літній час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю березня. Стрілки годинників переведуть на одну годину вперед, що передбачено постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.
Україна перейде на літній час у ніч проти 26 березня о третій годині ночі за київським часом.