16.5 C
Lviv
24.04.2024
Новороздільська ОТГ

People in Need – робота у Новому Роздолі

«Простір, дружний до дитини», оновив старе приміщення, поселивши у ньому радість, довіру, креатив. Такий милий зовні – з барвистими меблями, інноваційними забавками, безліччю іграшок та навчальними плакатами, з радісним гулом дитячого щебету та цікавих розповідей – а ще цей простір дуже дружний і до дорослих, і до усіх проявів любові, турботи, тепла та різнобічного розвитку. Окрім зовнішнього відчувається і внутрішній дружній простір – недарма сюди поспішають діти й молодь, тут себе почувають комфортно і ті, хто завітав на хвилю-другу, і ті, хто радо відвідують щодня. Внутрішній простір – це насамперед команда, яка працює у Новому Роздолі, унікальна команда – дружна, креативна, позитивна. Їх четверо – двоє дівчат, двоє юнаків, двоє місцевих і двоє з переселенців, наймолодша «за віком», різноманіття професій та захоплень. Словом, найкраща. А головне – мають порозуміння, з пів слова розуміють один одного, і спільне бачення роботи з дітьми та подальшого розвитку проєкту «Простір, дружний до дитини», заснованого міжнародною гуманітарною організацією «Людина в біді».


Команда активно працює з жовтня минулого року, спочатку в приміщенні Новороздільського ЗЗСО №5, а з січня переїхали в оновлене приміщення по пр. Шевченка, 6. Отож, знайомимося, Юля Невиняк, новороздільчанка, навчалася за спеціальністю «облік і кредитування», але має великий досвід роботи з дітьми у дитячих таборах: «Люблю працювати з дітьми, почуваю себе з ними комфортно і бачу результат та розвиток відносин». Даниїл Ярмак, з Краматорська, має ще 4 братів і сестер, навчається на психолога, і також має досвід роботи помічником вихователя у дитячих таборах. Богдан Пришляк, новорозділець, закінчив навчання по спеціальності «комп’ютерні науки». Хлопчики, до речі, які приходять сюди, дуже тягнуться до юнаків. Олександра Колісник, з Чернігова, вчитель української мови, працювала в поліції. Професійну допомогу надає кваліфікований психолог зі Львова.


Наразі тут зареєстровано 68 дітей, переважно з числа внутрішньо переміщених осіб. Діти, яким слід було допомогти адаптуватися у новому місті, навчитися розмовляти українською, зрештою, почати нове життя. Цікаві заняття, повчальні й веселі ігри і вільний час з дружнім спілкуванням – усе це зробило свою справу.
Молода команда активно розробляє все нові креативні ідеї. Ось, припустімо, тиждень професій, коли не просто розповідали про різні напрямки діяльності людей, а й організували екскурсії у пожежну частину та на хлібозавод. Та й кожен тиждень має свою тематику – тут і різні країни, культура різних народів, тиждень п֦’яти чуттів, тиждень психології з незнаними назвами, які фасилітатори (у перекладі з англійської це людина, яка допомагає групі людей краще працювати разом, розуміти їхні спільні цілі та планувати, як досягти цих цілей під час зустрічей чи обговорень) дуже доступно й просто пояснюють дітям та молоді. Відеоперегляди, майстерки, рухливі та настільні ігри. Гарні можливості для польоту ідей, чим молода команда і сповна користається. Є один свого роду підручник для розвитку дітей – соціально-емоційне тематичне навчання, решта навчання – це спільний успіх команди фасилітаторів у «Просторі, дружньому до дитини» у Новому Роздолі.


Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» (People in Need) запровадила проєкт «Простір, дружній до дитини» зовсім нещодавно, зрозумівши потребу емоційної підтримки дітей, котрі зазнали воєнних лихоліть чи проблем, коли слід починати життя практично з чистого листа, які торкнулися тисяч переселенців в Україні, особливо масово після початку повномасштабного вторгнення російських військ.
Одним із важливих напрямків діяльності організації «Людина в біді» є підтримка дітей та батьків, що постраждали від війни та вимушено переїхали у відносно безпечніші регіони України. Організація «Людина в біді» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади з 2022 року реалізує проєкт «Основні ґендерні та вікові інтервенції в пріоритетних секторах у Західній та Східній Україні», у якому команда проєкту, зокрема, працює над підвищенням обізнаності про цілісний підхід до благополуччя дітей.
В рамках проєкту у низці українських міст створено «Простори, дружні до дітей», де з дітьми та дорослими працюють вихователі-фасилітатори і психологи. Основним завданням просторів є створення безпечного та комфортного середовища для проведення дозвілля, спілкування, навчання, посилення соціальної згуртованості, психосоціальної підтримки тощо.
Станом на сьогодні у Львівській області функціонують п’ять просторів, дружніх до дитини, які координує організація «Людина в біді»: Новий Розділ, Дрогобич, Стебник, Стрий, Золочів.


Втім, першочерговим завданням гуманітарної організації «Людина в біді» була більш широка підтримка людей в біді. ГО займається наданням гуманітарної допомоги та довгострокового розвитку, впроваджує освітні програми та програми з прав людини для допомоги особам, які постраждали внаслідок військових дій.
Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» здійснює діяльність в Україні з 2014 року, надаючи допомогу на сході України, а від початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, організація розширила свою діяльність на територію всієї України.
З квітня 2022 року організація «Людина в біді» плідно співпрацює з Новороздільською міською радою задля всебічної підтримки ВПО.
Таким чином за цей час було надано гуманітарну допомогу в місцях компактного проживання ВПО, а саме гуртожиток державного Новороздільского професійного ліцею, гуртожиток Новороздільского професійного ліцею будівництва та побуту, гуртожиток Новороздільського політехнічного фахового коледжу.
Було надано – розкладні ліжка, набори посуду, мультиварки, пральні машинки, електричні обігрівачі, чайники електричні, простирадла, подушки, постільну білизну, рушники, мікрохвильовки, двокамерні холодильники. електричні плити (4 елементи) стаціонарні, пральний порошок, побутова хімія, засоби гігієни.
У серпні 2022 року Новороздільська міська рада звернулася з проханням надати допомогу у ремонті гуртожитку професійного ліцею будівництва та побуту (вул. Сагайдачного, 15) задля створення додаткових місць для проживання ВПО та створення сприятливих умов для дітей ВПО. 25 січня цього року завершено капітальний ремонт 4-го поверху гуртожитку, де буде розміщено 50 осіб з числа внутрішньопереміщених.
Гуртожиток Новороздільського професійного ліцею (вул. Чорновола), де проживали 42 ВПО та 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Миколаївської області – восени 2022 р. замінено 12 вікон. Найближчим часом планується проведення ремонту, а саме заміна інженерних мереж у цьому гуртожитку.
У грудні 2022 року звернувся керівник Новороздільського політехнічного фахового коледжу з проханням відремонтувати санвузли, душові, побутові кімнати та кухні на 2-му поверсі гуртожитку (вул. Героя України Ст. Бандери) для людей поважного віку (65+), які мають захворювання та за станом здоров’я не здатні пересуватися на верхні поверхи. Зараз ремонтні роботи тривають.
Жовтень 2022 року – 120 родин ВПО, які проживають в Новороздільській громаді, отримали сімейні гігієнічні набори (для сімей ВПО від 3 та більше членів родини).


Кілька слів про заснування організації People in Need.
Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» заснована в 1992 році групою чеських журналістів, почала свою роботу в Україні в 2003 році через відділ з прав людини. Безпосередня присутність у країні дозволила організації надати негайну гуманітарну допомогу населенню відразу після початку конфлікту на сході країни в 2014 році.
«Людина в біді» допомагає постраждалому населенню, надаючи необхідні продовольчі та промислові товари, засоби гігієни, допомагає у відновленні житла, водопостачання та поліпшення санітарних умов, надає психосоціальну підтримку, грошову допомогу та засоби для існування.

Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Берездівецький гуманітарний хаб Новороздільської територіальної громади: дев’яте відправлення волонтерської допомоги!

admin3

Ярина ЯЦЕНКО: «Новий Розділ має розуміти – ми вартуємо більшого»

admin2

“Західний квест” на Березинському кільці.

admin2

Обрано керівника заповідника “Стільське городище”

admin2

Аналіз шкільної мережі Новороздільської громади

admin2

Ініціативи Новороздільської УМХ: від майстер-класів до футбольного турніру

admin2

Залишити коментар