16.5 C
Lviv
30.09.2023
Україна

Названо лауреатів Шевченківської премії 2023 року. СПИСОК

12 березня 2023 року.

шевченковская

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив прізвища переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у офіційному фейсбуці Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, який оприлюднив офіційну заяву. 

У заяві зазначається: “Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”. За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України.

Рішення Комітету за результатами третього туру оприлюднюємо на офіційному веб-сайті Комітету, відповідно до пункту 8 Положення.

КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій “Орден мовчальниць”

КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту “Хорея Козацька” – за авдіоальбом “Пісні Української революції”

НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу “Крім “Кобзаря”. Антологія української літератури. 1792-1883″ у двох частинах

ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років

ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”. 

Джерело: https://censor.net/ua/n3405139

Схожі повідомлення

Народна відплата за вирубку лісу: біля Словянська підстрелили браконьєрів

admin2

Ковід став другою причиною смертності в Україні

admin2

Заступник голови Офісу Президента Татаров допоміг втекти з України куму Путіна Медведчуку, – ЦПК

admin3

Послугами спритників, які виготовляли для “ухилянтів” фейкові довідки про опікунство над інвалідами для переправлення за кордон, скористалися 28 осіб. І крапка, бо їх викрили правоохоронці

admin3

“Влада готує провокації і в Жулянах, і під судом”: активісти та представники “ЄС” збираються на акцію проти політичних репресій біля аеропорту “Київ”

admin3

Вбивці добровольця Олексія Щербини рішенням суду відправлені до СІЗО. Це добре, але…

admin3

Залишити коментар