16.5 C
Lviv
25.07.2024
Україна

Названо лауреатів Шевченківської премії 2023 року. СПИСОК

12 березня 2023 року.

шевченковская

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив прізвища переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у офіційному фейсбуці Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, який оприлюднив офіційну заяву. 

У заяві зазначається: “Комітет, керуючись відповідним порядком, 15 лютого 2023 року провів засідання та голосування, що визначило переможців у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Літературознавство і мистецтвознавство”, “Музичне мистецтво”, “Кіномистецтво”. За результатами конкурсу Комітет вчасно підготував і вніс Президентові України подання про присудження Національної премії та проєкт відповідного Указу Президента України.

Рішення Комітету за результатами третього туру оприлюднюємо на офіційному веб-сайті Комітету, відповідно до пункту 8 Положення.

КАЛИТКО Катерина Олександрівна, поетеса – за книгу поезій “Орден мовчальниць”

КОМПАНІЧЕНКО Тарас Вікторович, БЕРЕЖНЮК Максим Павлович, ДАНИЛЕЙКО Северин Володимирович, КРИСЬКО Ярослав Андрійович, ОХРІМЧУК Сергій Михайлович, виконавці гурту “Хорея Козацька” – за авдіоальбом “Пісні Української революції”

НАЗАРЕНКО Михайло Йосипович, літературознавець – за книгу “Крім “Кобзаря”. Антологія української літератури. 1792-1883″ у двох частинах

ПОРТНІКОВ Віталій Едуардович, журналіст – за публіцистичні статті та виступи останніх років

ЦІЛИК Ірина Андріївна, режисерка – за документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”. 

Джерело: https://censor.net/ua/n3405139

Схожі повідомлення

Зеленський нагадав: на застосування хімзброї світ обіцяв жорсткішу реакцію. Тим часом……

admin2

Поблизу Червонограда знайдено сенсаційні артефакти часів Римської імперії – фрагменти 2-х скляних кубків та інші не менш унікальні речі

admin3

Як правильно доглядати за проблемною шкірою обличчя?

admin

17-річний дефлімпієць з Львівщини Денис Колб став віцечемпіоном світу з шахів

admin3

У Львові стартував ІХ Всеукраїнський форум місцевого самоврядування

admin3

Любомир БЕНДАС, військовий ЗСУ: “Дбай про душу, щоб залишитися людиною навіть серед пекла”

admin3

Залишити коментар