16.5 C
Lviv
02.10.2023
Україна

ПЦУ теж може перейти на новий календар: остаточне рішення архієрейський собор ухвалить у травні, – Євстратій (Зоря)

7 лютого 2023 року.

Православна церква України у травні поточного року збереться на архієрейський собор для розгляду питання щодо загальної календарної реформи.

Про це повідомив у фейсбуці заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря), коментуючи рішення УГКЦ, інформує Цензор.НЕТ

“У зв’язку з рішенням УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль – можуть це зробити за відповідною процедурою. Також питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні”, – пише він.

Митрополит нагадує, що до 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є.

“На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави ухвалити позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію. Бо досвід реформ в минулому свідчить: проблеми виникають там, де реформа впроваджується “в одну мить”, без підготовки, “згори” та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до її сприйняття”, – продовжує Євстратій.

“Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях – найкращий”, – резюмує він. Джерело: https://censor.net/ua/n3398208

Схожі повідомлення

Що таке пакети для розливу Bag-in-box?

admin

8 тисяч доларів США – і “ухилянт” за кордоном: на такій схемі заробляла зловмисниця з Львівщини. Правоохоронці викрили “бізнесвумен”

admin3

ПЦУ спростувала міф щодо канонічності Московського патріархату

admin3

Внаслідок зіткнення вантажівок «DAF» та «MAN» заблокувало водія. Рятувальники його “визволили”, він перебуває у важкому стані в КНП «Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги»

admin3

Перша “БОРЩАРНЯ” … поки лише у Празі

admin2

Прихована історія: стала доступна цифрова версія документів НКВС за 1944-45 рр.

admin2

Залишити коментар