16.5 C
Lviv
23.02.2024
Україна

УГКЦ оголосило рішення про новий календар!

Українська греко-католицька церква оголосила про перехід на новий календар з 1 вересня 2023 року, коли починається новий церковний рік.

“Взявши до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством нашої церкви про назрілу потребу реформи літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації, УГКЦ в Україні [вирішила] перейти з 1 вересня за новим стилем на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної пасхалії”, – йдеться у постанові сесії архієрейського синоду УГКЦ, яка відбулася 1-2 лютого.

Нерухомі свята – це ті, що завжди припадають на той самий день у році, наприклад Різдво Христове (за новим стилем – 25 грудня), Миколая Чудотворця (6 грудня), Різдво Богородиці (8 вересня) тощо.

Для тих парафій і громад, які не готові до такого року, УГКЦ залишає можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

24 травня 2023 року відбудеться чергове засідання архієрейського собору Православної церкви України, одним з питань порядку денного якого буде обговорення календарної реформи.

Схожі повідомлення

Львів’янин Василь Смілка на студентському чемпіонаті світу з веслування виборов три медалі

admin3

Мрія

admin3

Підбір ролет в Києві: що потрібно враховувати при виборі?

admin

У Львівській ОВА презентували календар «Шлях до перемоги»

admin3

Претенденти на папаху дебіла? Ні, претенденти на плаху…

admin3

На Личакові вшанували пам’ять Героїв України усіх часів

admin3

Залишити коментар