16.5 C
Lviv
16.07.2024
Україна

УГКЦ оголосило рішення про новий календар!

Українська греко-католицька церква оголосила про перехід на новий календар з 1 вересня 2023 року, коли починається новий церковний рік.

“Взявши до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством нашої церкви про назрілу потребу реформи літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації, УГКЦ в Україні [вирішила] перейти з 1 вересня за новим стилем на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної пасхалії”, – йдеться у постанові сесії архієрейського синоду УГКЦ, яка відбулася 1-2 лютого.

Нерухомі свята – це ті, що завжди припадають на той самий день у році, наприклад Різдво Христове (за новим стилем – 25 грудня), Миколая Чудотворця (6 грудня), Різдво Богородиці (8 вересня) тощо.

Для тих парафій і громад, які не готові до такого року, УГКЦ залишає можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

24 травня 2023 року відбудеться чергове засідання архієрейського собору Православної церкви України, одним з питань порядку денного якого буде обговорення календарної реформи.

Схожі повідомлення

Неодноразово судимий львів’янин вирішив вбити 20-річну знайому. Дівчина вчасно відхилися від леза ножа, хоча і була поранена в шию. Потерпіла – у лікарні, зловмисник – затриманий поліцією

admin3

Самохідні обприскувачі: обладнання, яке варте уваги

admin

Юнаку, який випав з поїзда у Золочеві, – просять здати кров!

admin2

Особливості вибору та класифікації наметів

admin

Сполохане Різдво присіло на порозі

admin3

Блаженніший Любомир ГУЗАР про Новий РІК

admin3

Залишити коментар