На урочисту академію з нагоди 94-тої річниці створення ОУН, яка відбулася 3 лютого у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський палац мистецтв», зібралися представники громадськості Львівщини, історики, ветерани, депутати Львівської обласної ради.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Львівської обласної ради.
Як зазначив кандидат історичних наук, громадський діяч Микола Посівнич, одними з основних завдань ОУН було збереження і розвиток ідеї національного визволення, підготовка кадрів та створення різного роду громадсько-політичних структур.
«У річницю ОУН ми збираємося для того, щоб вшанувати усіх борців за волю України, які віддали своє життя за державну незалежність. Ці люди, на жаль, не були пошановані за життя і після смерті не віднайдено їхні могили. Чимало людей було закатовано і їх поховали у братських могилах. Тому сьогодні ми символічно вшановуємо наших Героїв», – розповів Микола Посівнич.
Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета вручив представникам громадських організацій та науковцям відзнаки Львівської обласної ради «80-річчя від дня створення Української повстанської армії» та подяки.
«ОУН була створена українськими патріотами під проводом Євгена Коновальця для того, щоб боротися і здобувати державу. Впродовж історії, ОУН була успішною у цій боротьбі. Саме з ініціативи Організації українських націоналістів, 30 червня 1941 року у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. Як зазначають історики ОУН була найуспішнішим державотворчим проєктом України», – наголосив Святослав Шеремета.
Організація Українських Націоналістів виникла як підпільна, 3 лютого 1929 року, внаслідок об’єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок. Це український громадсько-політичний рух, метою якого було встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Попри репресії, чисельність ОУН у різні періоди сягала до 10-30 тисяч членів, які продовжували підпільну боротьбу за Українську Державу.