16.5 C
Lviv
15.07.2024
Україна

Розмова з волонтером про технології, які допоможуть вистояти нашій економіці під ударами рашистів по критичній інфраструктурі України.

Інтерв”ю з Акимом Клейменовим – керівником волонтерського КБ з розробки електроніки для артилерійських систем

В чому суть ваших розробок?

Головна ідея полягає у виробництві електроенергії та тепла фактично з того, що зараз повсюди валяється у нас під ногами.

Для цього використовується установка з газифікації твердого палива, яка конструктивно поєднанав з двигуном внутрішнього згоряння та альтернатором.

Чи допоможе ця технологія подолати кризу спричинену пошкодженнями нашої енергосистеми ракетами та дронами росіян?

Звісно. Я переконаний, що комбінація технологій газо та електрогенерації зможе докорінно змінити енергетику України.

Енергетична мережа країн Західної Європи набагато розгалуженіша аніж мережа України. На Заході є багато дрібних виробників – вітрові, сонячні та біогазові станції.

Натомість в Україні – максимальна централізація. Таке становище призводить до великих втрат в процесі розподілу електроенергії, та збільшує кінцевий сумарний тариф для споживача.

А на природному газу може працювати ваша установка?

Так, завдяки використанню власної електронної системи керування двигуном можна використовувати як газ з “труби”, тобто так званий – природний, або газ із “балону”, яким заправляють авто.

Між іншим, той газ, що виробляється нашою установкою, має дуже низький вміст смол.

Звідки з’явилася ідея реалізувати такий проект?

Це давня ідея. Перший газогенератор я зібрав ще 3 роки назад. Тоді ми з друзями займалися розробкою та виготовленням електроніки для військових. Я вже тоді усвідомив, що повномасштабна війна між Україною та росією – невідворотна, але тоді я гадав, що це буде передовсім енергетична та економічна війна… Але на жаль, сталося набагато гірше.

Розкажіть більше про волонтерство в сфері розробок для артилерії.

Ще в 2015 році я потоваришував з іншими волонтерами, з якими ми разом здійснювали поїздки на схід. Саме там під обстрілами і виникло бажання допомогти військовим вдосконалити прицільні засоби для мінометників.

Ми розробили, та кілька років постачали військовим електронні мінометні приціли, приціли для БМП та інше обладнання. Але, на жаль, ми виявились не потрібними (або не зручними) для державних замовників.

Проте у співпраці з фондом “Повернись Живим” нами було модернізовано до сотні одиниць бронетехніки.

Повертаючись до вашого обладнання, скажіть будь ласка, як довго може працювати установка?

Обладнання може працювати безперервно.

Двигуни, які ми використовуємо, мають рідинну систему охолодження, яка є необхідною умовою для постійної роботи електрогенератора.

Можна використовувати таке обладнання для виробництва електроенергії в приватних домоволодіннях?

Так звісно, в цілому я не бачу жодних перешкод. Але слід розуміти, що фізичні особи зараз сплачують за електроенергію по тарифу, який значно нижче цін для юридичних осіб. Тому для приватних осіб використання обладнання виявиться не настільки вигідним, як для юридичних осіб. Окрім цього, обладнання малої потужності, коштує дорожче за 1 КВт, тому гадаю, що для переважної більшості “побутових” споживачів, це буде економічно недоцільно.

Що може використовуватися в якості палива?

Основне паливо – відходи деревини: щепа, подрібнені гілки, обрізки та різноманітні відходи сільського господарства, тощо.

Ще є один важливий та корисний нюанс: в основне пальне допускається додавати до 20% пластику, синтетичних та натуральних тканин,та інші побутові та промислові відходи.

Які розміри установки?

Установка складається з газогенератора, електрогенератора та бункера для сировини.

Газогенератор може бути розміщений на площі в кілька квадратних метрів. Габарити наших електрогенераторів відповідають габаритам інших електрогенераторів аналогічної потужності.

Де можна встановлювати таке обладнання?

Краще за все встановлювати газогенератор на відкритому майданчику. Спеціальні приміщення для цього не потрібні.

Якими є шкідливі викиди в результаті роботи обладнання?

Вихлоп нашого обладнання в кілька разів екологічніший за вихлопні гази електрогенератора на дизелі чи бензині по параметрах токсичних компонентів та канцерогенів.

Але вихід вуглекислого газу дещо більше ніж у звичайного электрогенератора. Проте, такі технології в усьому світі вважаються “зеленими”, оскільки використовується відновлювальне паливо.

Якої потужності обладнання?

Починаючи з 20 КВт. Обладнання меншої потужності виробляти економічно недоцільно.

Який розхід пального та продуктивність установки?

З одного кілограма деревини можна отримати приблизно 1 КВт електроенергії та 1КВт тепла.

Для якої сфери найкраще підходить така технологія?

Для тих, які мають значні обсяги споживання електроенергії та потребують обігріву. Але особливо актуально це для тих підприємств, які переробляють деревину. Передовсім це – пилорами, виробники брикетів, пеллет тощо.

Також надзвичайно перспективне застосування обладнання в тепличних господарствах із очевидних причин.

За цим обладнанням потрібен постійний людський нагляд?
Наскільки можна автоматизувати контроль над процесом газогенерації?

Це не складні процедури, з якими може впоратися кожен, тому відсутня потреба в якійсь значній автоматизації.

Процес достатньо простий – пальне може автоматично подаватися шнеком з бункеру.

Двигун електрогенератора потребує стандартного технічного обслуговування – заміни масла та фільтра, як і в звичайних електрогенераторах чи автомобілях.

Враховуючи, що технологія газогенерації для двигунів внутрішнього згоряння існує ще з середини минулого століття, поясніть будь ласка, чому така хороша ідея досі не набула поширення та популярності?

А хто сказав, що техногологію зараз не використовують?

Зовсім нещодавно була виставка в Німеччині, і там були представлені, як виробники газогенераторів, так і електрогенераторів, які можуть працювати на газогенераторному газі.

Інше питання в тому, що в значних масштабах таке пальне ефективніше переробляти на великих сміттєспалювальних заводах. Саме так і відбувається в країнах ЄС.

До речі, ви не знайдете в Європі гілок, що валяються на узбіччі доріг після чистки лісосмуг, тому що всі відходи, зокрема сільськогосподарські – максимально переробляються. Подивіться навколо – у нас такого пального більш ніж достатньо.

Тому я переконаний, що цей напрямок роботи не лише перспективний, але і вкрай необхідний для підтримки та розвитку економіки україни, особливо у теперішній, воєнний час.

Сергій БІРЮКОВ, голова спілки волонтерів та ветеранів “ВС “ВІДСІЧ”.Джерело: https://censor.net/ua/b3393068

Схожі повідомлення

Керівників громад та районних військових адміністрацій закликають впорядкувати блокпости

admin3

Чому селебріті обожнюють їсти боули? Користь, поживна цінність та неперевершений смак

admin

Затримано депутата-кума Медведчука, який займався рекетом на Закарпатті, – СБУ. ВІДЕО+ФОТО

admin3

По 100 тисяч премії за успішне ЗНО отримають 30 студентів: з них 6 – львівських

admin2

Захворювання хребта: як визначити і коли починати лікування

admin

П’ять фільмів, які розповідають про жертв Голокосту

admin3

Залишити коментар