16.5 C
Lviv
11.12.2023
Новороздільська ОТГ

Декомунізація у Новому Роздолі

Знесення обеліску слави – пам’ятного знаку радянським льотчикам у Новому Роздолі відбулося сьогодні, 20 грудня.

Зробили це комунальні господарства міста, т.зв. господарським способом, але задіяти слід було і техніку і людей, адже процедура достатньо складна. “Зняли” і масивний стовп-основу.

Проте рішення про декомунізацію – знесення цих пам’ятних знаків – льотчикам і воїнам, загиблим у роки Другої світової війни (який уже варварським способом частково знищили, а саме – зображення зірки і дві гранітні плити, а залишки ще й обілляли червоною фарбою на знак протесту) – прийняли на 22-й сесії Новороздільської міської ради ще 18 серпня ц.р. (рішення “Про демонтаж пам’ятників, що належать до символіки комуністичного тоталітарного режиму на території Новороздільської міської ради”), до того провадячи активне обговорення ситуації з пам’ятниками у громаді.

Згідно цього ж рішення на місці, де зняли стелу, встановлять оновлений пам’ятний знак жертвам Другої світової війни – спільно визначать проєкт, як він має виглядати.

 Планують встановити на зразок – Знак пам’яті і примирення. Саме так називають День скорботи за загиблими у Другій світовій війні. Бо як по-різному не трактувала б історія події того часу, Друга світова – це велика трагедія для мільйонів українців. І в громаді є також багато людей, для яких це особистий спомин, болючий і незабутній. Як казав класик “Хто не знає минулого, не вартий майбутнього”.

Схожі повідомлення

Новороздільський ДРАЦС про демографічну статистику у 2021, 2011, 2001-му…

admin2

Споживачі запитують «газовиків»: чому тепер «платіжки» без показників лічильників?

admin3

Дорога громадо! На жаль, трагічні новини не закінчуються. Ще одна втрата новороздільчанина під час бойових дій

admin3

Зустріч з воїном-земляком в Гранки-Кутах

admin2

ДТП на Львівщині за березень

admin2

Історія із лічильником, який 26.11.2020р тихо зняли з будинку у Новому Роздолі працівники ТОВ «Нафтогаз Тепло», а після повірки він знову виявився несправним, не завершилася….

admin3

Залишити коментар