16.5 C
Lviv
17.06.2024
Новороздільська ОТГ

Ластівка Джавеліна – казка-переможниця

Кожна казка закінчується щасливо. Тобто Перемогою, як думає зараз кожен поціновувач казок. От і юна казкарка, шестикласниця Березинської ЗЗСО ім. А. Марунчака Ангеліна ВОЗІВ зайняла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року -2022» у номінації «Кращий літературний твір».

Ангелінка написала сучасну казку «Ластівка Джавеліна» (керівник роботи – учитель української мови і літератури Курах С.О.), яка завершилася – миром і Перемогою. Читайте – насолоджуйтеся – і мрійте.

Вітаємо з перемогою Ангеліну Возів і бажаємо подальших творчих злетів. Та з її дозволу друкуємо текст казки.

Ластівка Джавеліна

На Херсонщині жила сім`я Коваленків. Батьком був учителем, мама – ветеринаром і дві донечки. Одного ранку дівчатка побачили біля під`їзду маленьку ластівку, яка, очевидно, постраждала під час вечірньої грози. Принісши її додому, діти з мамою надали пташці допомогу. Ластівка, відчуваючи турботу і догляд, з кожним днем ставала міцнішою. Це літо було пречудесним: ранкові польоти, обідні ігри з дітьми, затишні сімейні вечори. Наближалася осінь, і ластівка спокійно полетіла в теплі краї.

Весна 2022 року…Повертаючись додому, ластівка побачила хребти будинків, спалені поля і ліси. Стукаючи у вікно кімнати до своїх дівчаток, вона відчула острах. Ніхто не відповів. «Мабуть, мої у Києві», – подумала ластівка, згадуючи розмови дівчаток. Гайнула на столицю, а там картина ще сумніша. На щастя, тут зустріла ластівку по імені Мрія, яка розказала, що в Україні зараз лихо: напала росія. Люди втікають від війни.

Ластівка засумувала, а її знайома каже:

“Не розкисай! Від цього краще не стане. Усе у твоїх крилах!”

“Що ми можемо?”

Ластівка Мрія гордо стріпнула крилами і запитала: “Як тебе звати?”

“А-ааа….. мене… я не знаю. Мені не дали ім`я”.

“Ну, тоді ти будеш Джавеліна”.

“Красиво”, – відповіла ластівка.

Мрія мала план. Ластівки-подружки полетіли в Суми до Конотопської бабусі, яка дала їм чар-зілля, яке може діяти лише три години. Пташки випили його і перетворилися на привабливих панянок і телепортувалися у бункер путіна. Серця у грудях шалено билися, але дівчата зорієнтувалися і подалися на кухню. Робітниці зготували смачнючу вечерю. Коли Валодя її скуштував, то перетворився на Людину, але водночас став невидимим.

Не стало диктатора – змінилася політика росії. За кілька годин ворожі війська відійшли від українських земель, наші ЗСУ гнали ворогів. У повітрі пахло миром та перемогою.

Дівчата-ластівки розуміли, що дія зілля закінчується. Ставши пташками, вони повернулися в Україну. За кілька днів Джавеліна і Мрія почула рідні голоси сім`ї Коваленків …

На зображенні може бути: 1 особа та трава

Схожі повідомлення

Ініціативи Новороздільської УМХ: від майстер-класів до футбольного турніру

admin2

Перемога! На щастя – перемога! ФК “Новий Розділ” здолав ФК “Турбо”(Березів)- 2:1!

admin3

Новороздільський ліцей ім. В.Труша: солодкий ярмарок – в підтримку ЗСУ

admin2

Приходь до нас і випробуй свої сили у обраному виді спорту!

admin3

Наша команда виправдала очікування новороздільців – і у красивій комбінаційній манері з рахунком 3:0 перемогла ФК “Сокіл” з с. Никонковичі. Вітаємо!

admin3

Студентська екскурсія на “ОДВ-Електрик”

admin2

Залишити коментар