16.5 C
Lviv
29.05.2024
Новороздільська ОТГ

Вперше за 7 матчів чемпіонату області ФК «Новий Розділ» зазнав поразки, яка може мати подальші наслідки. Утім, якщо…

 Про причини невдачі і перспективи – у коментарі головного тренера клубу Андрія ГАРАПЦЯ

Отже, друже Андрію, як кажуть, прийміть співчуття з приводу фіаско у виїзному матчі клубу з СК «Воля»  – програшем з рахунком 1:0. Таким чином, ФК «Новий Розділ» Вперше за 7 матчів чемпіонату області ФК «Новий Розділ» зазнав поразки, яка може мати подальші наслідки. Утім (це уточнення для  тих, хто не був свідком поєдинку – І. Б.), можу дещо підсолодити гіркоту від прикрого результату: один із присутніх на грі у Братковичах новороздільських вболівальників, знаменитий років з 30-ть тому голеадор «Хіміка»  Андрій Роман по-мобільному матч прокоментував лаконічно «Наші краще грали, але про..али. Далі не питай, бо розстроєний…». А як ви, коли вже минуло декілька днів після матчу із вкрай небажаним для ФК «Новий Розділ» результатом і емоції вляглися, прокоментуєте поєдинок «на свіжу голову»?

-Що тут сказати? Насамперед, підтвердити, що  як і попереджав у попередньому коментарі, це буде надскладна для нашого клубу гра, адже суперник після перемоги з рахунком 4:0 над ФК «Сокіл» з Великих Глібович, був відповідно налаштований та вмотивований , а ми у попередньому турі, вдома, на жаль, зіграли внічию з ФК «Темп», тож наші гравці перебували у дещо іншому емоційному стані. Але, як кажуть, перегорнувши сторінку, наша команда відповідно готувалася, аби провести гру   на високому рівні, необхідному для позитивного результату.

Прикро, але дещо «підкосила» монолітний склад нашої команди те, що через травми на гру не були заявлені декілька   гравців, зокрема, Андрій Даньків та Руслан Олексюк. Утім, ця обставина не була аж таким  визначальним фактором, тому що наші гравці були максимально мобілізовані на перемогу.

Очевидно, що і суперник також був налаштований на вікторію. Як оціните його потенціал?

-Так, гравці «Волі» були налаштовані на перемогу, це факт. Але, якщо відверто, то, власне,  в ході гри суперник взагалі  нас нічим не здивував, не застосовував  пресингу, давав нам розігрувати м’яч, захист «Волі» теж давав збої. Для порівняння відзначу, що ФК «Темп», з яким ми зіграли внічию у попередньому турі, це значно сильніша команда за  клуб з Браткович. Так що ми грали чітко і легко у  відповідності з передматчевою установкою. На жаль, нам вкотре трішки забракло ігрового досвіду, особливо у молодих гравців. Також, як і в згаданій грі з «Темпом»,  на початку поєдинку ми грали цікавіше і винахідливіше, створивши два стовідсоткових  моменти біля воріт суперника, але схибили. І це вже схоже на дежавю: нам не вдається першими відкрити рахунок, особливо у іграх із сильними командами, як от «Темп», «Воля» у другій групі, ФК «Троянда» – у  груповому турнірі. І ця, як кажуть, «непруха» якось позначається на психологічному рівні, принаймні, так мені видається. Бо якби ми у згаданих вигідних ситуаціях відкрили рахунок у матчі з «Волею», то загальний вислід гри був би інакшим, впевнений, що на нашу користь. Адже не важко передбачити, що програючи, братківчани кинулися б відігруватися, а це давало нам простір для гострих контратак. Цей варіант ми припрацьовували на  тренуванні перед виїздом у Братковичі. А так вийшло для нас кепсько – у середині 2-го тайму пропустили від суперника безглуздий гол, який виявився вирішальним. Зокрема, у одному з ігрових епізодів непорозумілися наші два центральні  захисники, а гравець «Волі» зумів цим скористатися.

Звісно, упродовж часу, що залишався до фінального свистка арбітра, ми намагалися зрівняти рахунок і для цього були нагоди, утім, без успіху. Одне слово, за характером гри, та за створеними моментами рахунок матчу мав би бути принаймні нічийним…

…і ФК «Новий Розділ» у наступному домашньому з ФК «Сокіл» матчі мав би кращі позиції на вихід у фінальну частину обласного чемпіонату. Але оскільки ФК «Темп» у минулому турі здобув перемогу, то саме цей клуб, який в неділю прийматиме СК «Воля», а також команда з Браткович мають найбільше шансів на продовження участі у змаганнях за чемпіонство. Для цього їм достатньо зіграти внічию. Утім, є ще один варіант…

-Авже ж, розумію, на що ви натякаєте. Зокрема, новороздільцям треба затиснути кулаки і вболівати за СК «Воля», аби він переміг у Гірському  «Темп», а самим впевнено перемогти клуб з Великих Глібович. Звичайно, слід сподіватися, що і такий сюжет імовірний, адже, як кажуть, м’яч круглий.

Отож до гри з «Соколом» ми готуємося дуже й дуже ретельно, хлопці налаштовані серйозно, зроблено відповідну «домашню роботу» над  недоглядами у минулій грі.

Оскільки ФК «Новий Розділ» зазнав першої поразки, то наскільки це позначилося на психологічному та емоційному стані команди?

-Щодо мене, то як загартований футболіст  з досвідом гри і у першій лізі українського чемпіонату, і за кордоном та, власне, вже і як тренер, сприйняв це без панічних настроїв. Адже це Його Величність Футбол. У певних турнірах та матчах бувають такі періоди, коли щось втручається невраховане, раптом на мить не пішла гра і, як наслідок, це призводить до втрати ініціативи, можливо, навіть результату.

Тому, звичайно, хлопці засмучені поразкою, тим більше, що грали краще і моментів для перемоги мали більше. Але загальна атмосфера під час «розбору  польотів» вказаного матчу конструктивна. Звісно, звучали якісь перепалки, але це нормальний процес обговорення підсумків і прийняття відповідних висновків. Як кажуть, чоловіча гра – чоловіча розмова. І це добрий алгоритм. Він сприяє поступу, загартовує молодших футболістів, спонукає до впертішого, я б сказав, агресивнішого виконання поставлених тренером завдань. Так набувається необхідний ігровий досвід, а ще в цьому спільному процесі формується лідер команди. А це важлива фігура у суперництві на «футбольній шахівниці»  тобто на футбольному полі.

 Принагідно додам, що так само важливою є підтримка команди вболівальниками. І так як нашу команду підтримують новороздільці і, зокрема, наш «фан – сектор» дорогого вартує. Дуже їм за це вдячний, а в  наступній грі з ФК «Сокіл», яка відбудеться у неділю, 30 жовтня, постараємося продемонструвати достойний футбол і принести радість вболівальникам перемогою.

Розпитував Іван БАСАРАБ    

Схожі повідомлення

Знову новий директор Новороздільської ТЕЦ

admin2

Гранки-Кути і “Еко Пром Груп” – протистояння триває

admin2

Новороздільський РАЦС – реорганізація не змінить умов та графіку роботи

admin2

Субвенції з держбюджету для Новороздільської ОТГ: що і де буде зроблено

admin2

Чемпіонат Львівщини з футболу: ФК “Новий Розділ” – у третій групі

admin3

Нова музична вершина Тетяни Івать

admin2

Залишити коментар