16.5 C
Lviv
05.12.2023
Новороздільська ОТГ

Володимир ЖОВНІРЧИК: «Можливо, що до кінця місяця усі намічені роботи на площі будуть виконані. Це поки що максимум»

Коментар представника виконавця робіт

У минулому числі «ВР» у редакційному матеріалі «Розпочалися роботи на центральній площі» ми інформували читачів, що міській владі та виконавцю робіт Ігорю Іванішину таки вдалося прийняти спільне рішення про проведення частини робіт в рамках реконструкції площі. Аби читач зрозумів, наскільки це була компромісна угода, зазначимо, що виконавець робіт погодився приступити до обумовленої частини робіт без поточної проплати (а це чималі кошти!). Адже під час дії в країні режиму воєнного стану, зумовленого російським військовим вторгненням, фінансування з державного бюджету капітальних робіт та будівництва заборонено (утім, за незначним винятком, як от – для об’єктів військового призначення або ж для  потреб внутрішньо переміщених осіб).

Так що, респект від новороздільців, пане Іванішин!

І ось вже другий тиждень поспіль на центральній площі тривають роботи.

Про те, що саме вже зроблено і коли завершаться намічені спільною угодою роботи, коментує представник виконавця Володимир ЖОВНІРЧИК.

-Отже, поки добра погода, тому на розмову, самі розумієте, часу обмаль. З огляду на це, відзначу тільки головне. По – перше, для того, щоб люди восени та взимку, як кажуть, і в дощ, і в сніг,  могли комфортно і безперешкодно перетинати відрізок площі побіля коробів, де згідно з реконструкцією будуть об лаштовані квітники, насамперед, у ці дні наші працівники закладуть бруківкою простір, аби з’єднати ще минулої осені «застелені» протилежні частини площі.

Можете порахувати, скільки на цій ділянці  буде замощено  квадратних метрів бруківки, бо містян, які так довго чекали, коли врешті відновляться на площі роботи, цікавлять і такі деталі?

-Звичайно, за попередніми підрахунками у ці дні буде замощено десь 270 – 300 «квадратів».

-Не можу не запитати, бо і це питання «тримали на контролі» прискіпливі мешканці, чи встигнете завершити передбачену частину робіт у котловані, аби нарешті засипати його?

-Так, без сумніву, це питання «тримали на контролі» і представники виконавця робіт. Зокрема, як тільки дійшли рішення виконати зазначений вище фронт робіт, одразу ж приступили до встановлення у виритому котловані трьох бетонних кілець, які правильно називати резервуарами для води, необхідної для функціонування фонтану. Також в рамках вказаних робіт вже підведені внутрішні комунікації – це труби для води, каналізації, а ще для електроживлення. Станом на ранок середи, 14 вересня, котлован вже  засипаний глиною, а відтак, ця частина площі стала безпечною. Пізніше, коли буде «розморожено» фінансування, ми змонтуємо внутрішню «начинку» фонтану, а саме – встановимо форсунки, автомати, помпи тощо. Додам, що очевидно встигнемо засипати грунтом і частину коробів під клумби.

Чи восени будуть виконуватися і деякі інші роботи з реконструкції площі?

-Гм, ну-у, це вже не від нас залежить, бо поки що вказані роботи відбуваються за кошт виконавця. Звісно, це фіксуємо в актах виконаних робіт, які будуть проплачені підприємству – виконавцю, коли дозволять обставини, зумовлені обмеженнями на проведення капітальних робіт в умовах воєнного стану.

З цього приводу можу тільки додати, що, на жаль, дехто з мешканців розмірковує на кшталт, що раз у інших містах здійснюються якісь роботи (про що ідеться в деяких телесюжетах), то чому у Новому Роздолі на площі вони були «заморожені» до цього часу. Мовляв, влада недопрацьовує. Що тут сказати? Насамперед, що стосовно реконструкції площі – це хибні нарікання. Тому що, як зазначено на початку коментаря, під час дії в країні режиму воєнного стану, фінансування з державного бюджету капітальних робіт та будівництва, як от, до прикладу, реконструкція площі, заборонено. Тільки в цьому причина. Бо як представник виконавця можу стверджувати, що міська влада питання реконструкції площі тримає на контролі ще з початку робіт у минулому році. Пригадуєте випадок, коли для переконання прийняти важливе рішення одним з міських підприємств навіть було залучено, якщо не помиляюся,  керівника «Нафтогазу України». Про постійну участь представників міської влади у нарадах та обговорення питань з метою оптимізувати роботи – це також доконаний факт. Це можу засвідчити як постійний учасник як представник виконавця. Власне, і проведення теперішніх робіт – це також результат непростих перемовин керівництва міськради  із виконавцем робіт. І дуже добре, що вони завершилися домовленістю і зараз ми виконуємо бодай частину робіт. Бо попереду пізня осінь та зима, тож міська влада просила насамперед замостити бруківкою вказану ділянку площі і виконати частину робіт з фонтаном, аби котлован не становив небезпеки для людей і був засипаний. І саме це переконало виконавця приступити до роботи, а з проплатою почекати, скільки треба.

І нічого тут не поробиш – війна перешкодила успішно продовжити і завершити реконструкцію площі у цьому році, тому навіть те, що ми тепер робимо, це важливо для містян. Це наша спільна справа і треба зрозуміти, чим зумовлені поточні труднощі. Насамперед, російською агресією. Тому насамперед треба здобути перемогу над російцями. Далі – з труднощами справлятися буде набагато легше.

Слава Збройним Силам України, Національній гвардії України, усім, хто захищає нашу Державу від споконвічного ворога!

Розпитував Іван БАСАРАБ 

Схожі повідомлення

Репліка про «відкати» і про «отримати по голові»…

admin3

Важливо: у міській лікарні вже функціонує стаціонарний пункт щеплень проти COVID-19. Про етапи щеплення громадян

admin3

Фотофакт: Калабані, калабані, де не глянь – калабані….

admin3

ФК “Новий Розділ” поступився СФК “Трускавець” – 0:1. Але наша команда була таки кращою, проте цього замало…

admin3

Троянда-Україна

admin2

“Веселка” подарувала Новороздільській громаді справжнє свято танцю

admin3

Залишити коментар