16.5 C
Lviv
05.12.2023
Україна

“Льодовик Судного дня” в Антарктиді тане швидше, ніж сподівалися вчені

Льодовик Туейтса в Антарктиді, який має прізвисько “Льодовик Судного дня”, втрачає лід швидше, ніж очікувалося. Це вдалося зʼясувати завдяки підводним роботам, які зазирнули під льодовик, повідомляє Space.com.

Детальна карта морського дна, що оточує льодовик, показала, що він зазнавав періоди швидкого відступу протягом останніх кількох століть.

Льодовик Туейтса за розміром дорівнює Великій Британії чи штату Флорида. Своє прізвисько льодовик отримав через ймовірні наслідки його повного танення, яке може підняти рівень моря у світі на 0,9-3 метри. Через зміни клімату льодова маса відступає вдвічі швидше, ніж 30 років тому, і втрачає близько 45 млрд тонн щорічно, йдеться у звіті International Thwaites Glacier Collaboration.

Льодовик Туейтса лежить значно нижче поверхні океану й утримується на місці рельєфом дна, що сповільнює сповзання льодовика у воду. Ці ділянки мають назву “точки заземлення”.

За допомогою підводного робота зʼясувалося, що у минулому швидкість відступу “Льодовика Судного дня” могла бути майже втричі швидшою, ніж зараз. Дані останнього дослідження показують, що льодовик почав нарощувати швидкість ще до того, як на нього помітно вплинули зміни клімату.

Схожі повідомлення

10 порад стоматолога на кожен день

admin

У Львові проведуть дерусифікацію вулиць. ПЕРЕЛІК

admin3

Як вибрати будинок для людей похилого віку?

admin

Велика автотроща в Трускавці на трасі “Східниця – Пісочна”: 5 травмованих, зокрема, і дворічна дитина

admin3

Як вибрати генератор для заміського будинку?

admin

Тут лікує природа – Гребенівські лікувальні води знала вся Європа

admin2

Залишити коментар