16.5 C
Lviv
20.04.2024
Стрийщина

У заклади профтехосвіти можна вступати до 1 листопада

Згідно з рішенням Уряду, заклади професійної освіти зможуть зараховувати вступників на вільні місця регіонального та державного замовлення до 1 листопада.

Відповідного листа скерували керівникам закладів освіти 24 серпня.

Зазвичай Міністерство освіти і науки продовжувало вступну кампанію до профтехів до 1 жовтня. Однак цьогоріч через масштабну збройну агресію росії українські вступники мають багато перешкод для вчасного подання документів на вступ.  Зокрема, йдеться про вступників із територій, які розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні.

Для того, щоб вступники мали можливість здобути професійну освіту, донабір на вільні місця триватиме на місяць довше – до листопада.

«Вступна кампанія справді непроста, але навіть в умовах повномасштабної війни до наших закладів йдуть вчитися стільки ж вступників як і минулого року. Маємо вже 80% виконання регіонального замовлення. Ми приймаємо і готові надалі приймати на навчання здобувачів освіти з числа ВПО. Розуміємо, що багато закладів профтехосвіти зруйновано і ми маємо допомагати областям, які зазнали руйнації. Хочу зазначити, що ми не намагаємося перетягнути контингент з цих регіонів, ми лише тимчасово допомагаємо забезпечити право учнів на освіту. По завершенні бойових дій, такі діти мають право повернутися до своїх закладів. Добре, що Міністерство освіти і науки продовжило вступ до листопада, бо багато абітурієнтів втратили документи, а щоб виготовити треба час.

Нагадаю, що заклади профтехосвіти здебільшого розпочнуть навчання в очній формі. Департамент освіти і науки виділив на облаштування укриттів у закладах профтехосвіти 6,2 млн грн у межах обласної програми розвитку освіти. Всі заклади забезпечення укриттями у разі необхідності», – коментує Іван Пикус, начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти ДОН ЛОВА.

Схожі повідомлення

9 лютого у с. Тухля на Стрийщині невідомий водій невстановленого авто на смерть збив 50-річного мешканця села і втік з місця ДТП. Хто може встановити обставини – повідомляйте на “102”

admin3

У Новояворівську горить ЦТП – на певних вулицях припинено електропостачання

admin2

13 років – за вбивство двох найрідніших?!

admin2

На Стрийщині заблукали грибники

admin2

У Дрогобичі пожежа забрала життя 47-річного чоловіка

admin2

Працівники Миколаївської міської ради виготовляють окопні свічки під час повітряної тривоги

admin2

Залишити коментар