16.5 C
Lviv
27.02.2024
Стрийщина

Близько 60% шкіл на Львівщині готові до очного навчання

Про це під час брифінгу про підготовку області до нового навчального року розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Він зазначив, що решта шкіл до 1 вересня визначаються щодо форми навчання спільно з педагогічними радами та батьківськими колективами, як це і передбачено законодавством.

«З 1118 шкіл 154 – не мають укриття і не мають можливості створити безпечні умови навчання. Тому в таких школах може бути виключно дистанційне навчання. Серед закладів вищої освіти і фахової передвищої освіти найбільш поширеною буде змішана форма навчання. У закладах вищої освіти як правило лекції будуть проводити онлайн, а практичні заняття будуть очні.

Якщо батьки вважають, що наявне укриття у школі не є безпечне, вони можуть написати заяву і обрати віддалену форму навчання. У департаменті громадам рекомендуємо всіх учнів, які хочуть навчатися дистанційно, скеровувати в якусь із шкіл, яка працюватиме лише дистанційно», – пояснює Олег Паска.

Учні з числа внутрішньо переміщених осіб:

Станом на 26 серпня на Львівщині є близько 3 тисяч учнів – ВПО. За словами Олега Паски, це невелика кількість, бо в кінці навчального року в області навчалися близько 30 тисяч таких учнів.

Цього року до шкіл на Львівщині підуть близько 282 тисяч учнів. То ж наявний відсоток учнів-ВПО в області практично не впливає на освітній процес.

Житло для студентів:

«Найбільшою проблемою для нас буде житло і гуртожитки для студентів, які поступають з-поза меж Львівської області, оскільки в нас ще є достатньо українців зі сходу, які живуть в гуртожитках закладів вищої освіти і в закладах професійно-технічної освіти. Але ми сподіваємося, що частину людей зможуть відселити в ті гуртожитки, які за кошти обласного бюджету ремонтують зараз спеціально для ВПО.

Кожного року до нас поступали близько восьми тисяч студентів з інших областей. Цього року за попередніми даними ця цифра зросте до сорока тисяч», – розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА.

Він наголосив, що зараз ми формуємо ту країну, яка в нас буде через двадцять років, ту, за яку воює українська армія.

«Система освіти теж є на передовій і по-своєму виконує функцію захисту держави», – підкреслив Олег Паска.

Схожі повідомлення

На хабарі за дозвіл полювати затримано директора мисливського господарства

admin2

У м. Стрий рятувальники зняли собаку з горища закинутої аварійної будівлі

admin3

Місцевого мешканця, який “замінував” сільську раду, затримано

admin2

78 – і він туди ж: заробляв на продажі наркотиків….

admin2

Стрийський парк – знову “падають” дерева

admin2

Хороша новина: 5-річна новороздільчанка з важкою пневмонією пішла на поправку

admin2

Залишити коментар