16.5 C
Lviv
30.09.2023
Новороздільська ОТГ

Від сьогодні, 21 серпня, мощі святого священномученика Йосафата – перебуватимуть у церкві одноіменної Новороздільської парафії УГКЦ!

Воістину, сьогодні відбулася видатна подія для новороздільської греко – католицької спільноти та, власне, і для усієї територіальної громади:  Владика Іриней Білик ЧСВВ, Канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре   особисто прибув з Апостольської  Столиці – Вічного Міста Риму, аби передати  частину мощей святого священномученика Йосафата на постійне перебування у храм парафії святого священномученика Йосафата УГКЦ м. Новий Розділ.

Ще задовго до Служби Божої, яка розпочалася о 11-й годині, і приміщення церковці, і простір на храмовому подвір’ї та навколо був заповнений парафіянами та людом, який прибув (і надалі прибував), аби стати свідком і співучасником знакового візиту єпископа з Ватикану. А коли уважні спостерігачі з числа парафіян вмить сповістили, що Владика Іриней Білик вже приїхав і піднімається східцями до церкви, то враз, немов по невидимій стрілці годинника, усі посвячені особи  вже були готові до зустрічі сановитого земляка, Владику Іринея Ігоря Білика, до речі, уродженця села Княжпіль Старосамбірського району Львівської області.

Очолював своєрідну парафіяльну  академію з прийому високої духовної особи урочий і осяяний внутрішнім  душевним світлом та , втім, і ледь помітним хвилюванням (що, звичайно, зрозуміло як для такого величного моменту) парох парафії святого священномученика Йосафата УГКЦ м. Новий Розділ та парафії Різдва Христового  УГКЦ с. Берездівці отець Роман Штігер, який разом із запрошеними священиками міських та навколишніх храмів УГКЦ, церковним урядом та сотнями парафіян очікували Владику.

Ще мить – і відбувається історичний момент: Владика Іриней Білик, шлях якому до храму діти встеляли пелюстками троянд, скуштувавши з давнім вкраїнським звичаєм хліб – сіль, який вручили йому дівчатка в українських одностроях, очевидно, діти парафіян, розчулено вслухався  у рядки вітальних віршів.

Ще мить – і благословивши унікальну реліквію, Владика Іриней вручає  отцю Роману скриньку із частиною мощей святого священномученика Йосафата. Відчувається, що тих парафіян, хто стояв ближче і вочевидь спостерігав за ритуальним дійством, пронизує невидимий тріумф. Власне, як і вашого автора.

Ще мить – і до Владики звертається отець Роман Штігер:        

 «Високодостойний Владико, ми сьогодні щасливі і раді приймати і вітати Вас тут, у нашій парафії. Великий дар Ви сьогодні нам привезли. В цей час український народ, наш люд потребує його тепла, його заступництва, його опіки, його проводу. І кожна з цих ласк – це безцінний Божий дар. І мощі святого священномученика Йосафата, покровителя нашої парафії – це справді надзвичайна ласка Божа в цей трудний для України час.

Тому, Владико, запрошуємо Вас до нашого храму, аби очолити і відслужити Божественну Літургію за наш народ, за мир в нашій Державі, за наших воїнів, поранених, полонених, за скривджених,  а також за всіх наших парафіян».

Владика Іриней Білик ЧСВВ, Канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре уважно  слухає, складається враження, що прибувши на рідну українську землю, він щиро  милується кожним словом кожного краянина, без різниці на сан, вік чи стан. А відтак, перед тим як увійти у храм, Владика благословив скриньку з мощами  святого священномученика Йосафата на постійне перебування у храм парафії святого священномученика Йосафата УГКЦ м. Новий Розділ. Згодом звернувся до парафіян та усіх присутніх, хто прибув на Літургію  з нагоди видатної для нашого міста події, з вітальними словами, побажавши у часи великих випробувань для нашого народу, зумовлені неспровокованою агресією росії з метою знищити українців як прадавній етнос, побажавши:«…щоб ви були сильні духовно і фізично, щоби ніякі випробування та душевні втрати не змогли оволодіти нашими серцями і нашими привілеями.  Щоби наша сьогоднішня Божественна молитовна зустріч ще більше об’єднала і додала нам сили перемогти видимих і невидимих наших ворогів, які зі зброєю прийшли в Україну і топчуть нашу землю. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!»

І мудрі напутні слова Владики, і завершення проникливого виступу славнем Українській Державі знаходять душевний відгук у всього загалу.

На такому піднесенні усі, хто, звичайно, міг поміститися, заходять у храм.

Ще мить –  і Владика та інші священики служать Божественну Літургію, як його у вітальній промові уклінно просив о. Роман Штігер – «за наш народ, за мир в нашій Державі, за наших воїнів, поранених, полонених, за скривджених,  а також за всіх наших парафіян»…

Нагадаємо, що 59 років тому мощі українського святого священномученика Йосафата Кунцевича були перенесені  до собору Святого Петра у Ватикані.

Підготував Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Випускний у “Малятку”

admin2

Посвята учениці Вчительці Надії Петрівні КУЦЬ,

admin3

Новороздільська ТЕЦ підвищує продуктивність роботи котлів опалення

admin2

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку(ОСББ)

admin3

COVID-19: статистика мінлива, як весняна погода

admin3

Вітаємо переможців тенісного турніру Новороздільської ОТГ

admin2

Залишити коментар