16.5 C
Lviv
04.03.2024
Новороздільська ОТГ

Чи важливо в наш час говорити з дітьми про нашу історію, культуру та традиції наших предків ? Так – важливо!!!

Про це, за підсумками проведеного креативними організаторами наметового табору для дітей бійців ЗСУ та дітей Героїв, які загинули на російсько – українській війні, впевнено стверджує керівник Новороздільського гуманітарного штабу Олег ПАВЛИШИН

Ще у квітні, спілкуючись по телефону з моєю дуже хорошою приятелькою Оксаною Грициною,  яка мешкає у Канаді, виникла ідея організувати наметовий табір для дітей бійців ЗСУ та дітей  Героїв, які загинули захищаючи нашу країну.

А далі були сотні годин телефонних розмов, планування та пошук партнерів.

Ми хотіли організувати табір, у якому шляхом дискурсу із аудиторією та майстер – класів із дитячою аудиторією, до того ж у дохідливому форматі,  можна було б наочно охопити важливий пласт українського буття: нашу історію, культуру, спорт, психологічну підтримку, розкрити наші традиції та просто подарувати дітям незабутній час таборування з крутими людьми, які своїм прикладом змогли б показати любов до нашої країни та стати справжніми друзями та порадниками для дітей.

Нам це вдалося, завдяки партнерам Help Us Help та Saint Javelin.

З 2 по 13 серпня у таборі вирувало цікаве творче та пізнавальне життя, яке охопило понад 50 дітей, 25 волонтерів вихователів та 15 майстрів, які проводили майстерні, медики, охорона і психологи.

Побудувавши наметове містечко на березі річки Дністер, нам вдалося організувати для дітей справжню пригоду.

Цікаві майстерні трьох напрямків: мистецтво, психологічна і спорт. Кожного дня ми поринали в історію нашої держави з часів Київської Русі та до наших днів.

Ще був сплав по річці Дністер та підйом на гору Захар Беркут, але ключовими подіями нашого табору були:

відтворення українського весілля зі збереженням Української традиції. У цьому видовищному дійстві  нам активно допомогли місцеві жителі села Тужанівці, завдяки яким наші діти змогли не просто бути спостерігачами, а поринути й бути учасниками цього обряду;

відтворення святкування Івана Купала:

Це був справжній фестиваль, ми запросили батьків, а ще до нас завітала делегація представників місцевого самоврядування та голова Новороздільської територіальної громади Ярина Яценко, партнери представники фонду Help Us help, гості з Канади та місцеві жителі.

Самодіяльний колектив з селища Крупська на чолі з Іриною Грицишин організував концерт, а тематичні конкурси «розказали» нам про традицію святкування Івана Купала

Невід’ємною частиною цього фестивалю була гостина: у невимушеній, дружній обстановці ми пригощали дітей та всіх охочих українським кулішем, вудженими ковбасками, приготовленими тут же на місці, та смаженою картоплею.

Це був справжній кулінарний майстер-клас від старости села Тужанівці Наталії Зінченко, священника та керівника місцевого Народного дому. А керував цим майстер-класом паламар місцевої церкви добродій Роман. А кульмінацією цього свята стала вечірня ватра під спів українських пісень.

На завершення ще трохи докладніше оповім про наших волонтерів. Зокрема, вони прибули  до нас з різних куточків України, а також з Канади, США та Ізраїлю. І наголошу, що основною  мотивацією, яка об’єднала нас у втіленні патріотично – пізнавальної ініціативи,  є любов до України та дітей і розуміння того, що наші герої замість того, щоб проводити час зі своїми дітьми, зараз відстоюють нашу Незалежність та Державність. Власне, саме тому ми з гордістю і великим бажанням вели табір «Наша Історія»

Це був грандіозний проект, до якого долучилась величезна кількість людей, за що їм велика подяка. Партнери заходу:  Help Us Help та Saint Javelin , та організатори FLC Skif, Оксана Грицина та Олег Павлишин.

Слава Україні ! Слава ЗСУ! З Днем Незалежності!

Олег ПАВЛИШИН, керівник Новороздільського гуманітарного штабу

Схожі повідомлення

Вже понад 120 адресних табличок від підприємства «НІМ  НЕТ» прикрашають під’їзди міських будинків

admin3

Із 65-річчям, Перша школо, моя шановна ровеснице!

admin3

ФК “Новий Розділ” – ФК “Мостиська”: у середу півфінальна гра на Кубок Мікльоша -2023

admin3

За активного сприяння адміністрації та завідувача травматологічним віддленням, лікаря – ортопеда – травматолога Святослава ДАНЧАКА міська лікарня отримала 24 ендопротези

admin3

Команда нашої школи – переможець змагань з волейболу серед навчальних закладів міста!

admin3

Репліка про «відкати» і про «отримати по голові»…

admin3

Залишити коментар