16.5 C
Lviv
10.06.2023
Новороздільська ОТГ

Блокпости надії, сформовані юними українцями Новороздільської громади

Війна торкнулася всіх. І не залишила байдужими нікого. Особливо дітей. Вони враз подорослішали – і натомість «грати у войнушки», як це полюбляють усі дітлахи, взялися до серйозних справ – організовують практично справжні блок-пости з усією необхідною атрибутикою, чергуванням і військовою дисципліною, завдяки чому збирають допомогу для ЗСУ. І це вже не забавки, а цілком доросла громадська позиція: бо ж грати «у войнушку» що ж тут цікавого? І війна, усвідомили наші діти, це не захоплива комп’ютерна гра, а біль, кров, сльози, жахіття…
Така хвиля прокотилася країною, не оминувши і нашу територіальну громаду. Так, такі «дитячі» блок-пости формувалися чи не у всіх населених пунктах нашої громади, де на день-два, інколи і надовше, тож, цілком можливо, не на всіх побували, не всі побачили. Тому, шановні читачі, доповніть і продовжіть цю тему.

Вперше такий блок-пост надії побачила на вул. Шептицького у Новому Роздолі (на розі будинку по пр. Шевченка, 41).
Дорога перегороджена «їжаками», маленькими дерев’яними вручну виготовленими юними «оборонцями» – «журиками», як їх називали хлопці. Юра, учень 5-ї школи, і Денис, уже учень професійного ліцею, цього дня «тримали «пост». Як вони працюють? Під’ְїжджає авто, хлопці з патріотичним вітанням «Слава Україні!» підходять і пропонують вимовити гасло (звісно ж, «паляниця») та детально пояснюють, що збирають кошти для ЗСУ. Переважно водії кидають гроші у саморобну скриньку. Декотрі на ходу махають рукою, мовляв, поспішаю, бувало, зупиняються, уже повертаючись назад, чимало авто цього дня уже проїжджали дорогою, тож вдруге їх не турбують. Але перед кожним авто слід зібрати «журики», тоді назад виставити на дорозі. Тож спокійно порозмовляти не виходило: юні «патрульні» щомиті бігли то до авто, яке наближалося, то збирати-розставляти дерев’яні «їжаки». І так – з 10 ранку до 8-9 вечора. Понад 40 автомобілів щодня, ретельно відзвітовують хлопці.
Цей блок-пост працює уже з тиждень. Дорослі, котрі проходили вздовж, з гордістю розповідали про невтомних хлопців і дівчаток, котрі чемно «несуть службу» (батьки навіть почергово приходять погодувати своїх «захисників»). А поруч незмінно і гордо «ніс службу» великий рижий кіт, повільно сходячи з дороги, поки хлопчаки збирають «їжаки».

Зібрані кошти вручають батькам, які донатять їх на ЗСУ, або передають у Новороздільський гуманітарний штаб, який очолює Олег Павлишин.

28 червня Олег Павлишин закинув у фейсбук пост: «Сьогодні в нас були дуже цікаві гості, волонтери – дітки з ОСББ «Люкс Розділ». Батько розказав, що діти волонтерили в себе у дворі і зібрали кошти у сумі 665 грн для ЗСУ і хочуть пожертвувати на дрон для артилерії. Дякуємо юним волонтерам, їхнім батькам та ОСББ «Розділ Люкс».
22 липня новий пост з відео: «Вік — не завада для великих справ! У Новому Роздолі діти організували «дводенний блокпост» і збирали гроші для захисників України. Вони ходили туди, як на справжню службу. За дводенне чергування зібрали близько 3000 грн Діти розповідають, що ще з спочатку дня дитяча гра переросла у волонтерство. На зібрані гроші хлопцям допомогли наші волонтери замовити компаси та згодом передадуть їх захисникам».
І таких випадків – лік пішов на десятки…


Спекотного суботнього дня на автобусній зупинці біля магазину «Шайк» напроти «м’ячика» зустріла особливий, «дівчачий» блок-пост. Представниці прекрасної половини діяли креативно: не перегороджували дорогу, лишень розмахували національними прапорами на обочині. І водіїв така довірливість та відданість підкуповувала: зупинялися, підкликали дівчаток. А ті навперебій оповідали, що збирають кошти на тканину для маскувальних сіток, які їх мами плетуть у приміщенні початкової школи. І навзамін дарували власноруч виготовлені мініатюрні поробки з жовто-блакитних стрічок – словом, підготувалися творчо.
«Це вже другий день так «працюємо», – розповідають дівчатка. – Першого разу, 28 липня, зібрали 678 грн…»… і не закінчивши, побігли до авто, яке зупинилося біля них…
Згодом на цьому ж посту зустріла трійцю ще менших діточок, де до дівчаток долучилося жваве хлоп’я, розмахуючи прапором не лише перед автомобілями, але й підходячи до кожного перехожого. За три дні дітки назбирали 4650 грн на придбання тканини для виготовлення маскувальних сіток. Наш народ з такими дітьми не перемогти!

  • Дієвий і багатолюдний блок-пост надії «працює» у смт. Розділ, неподалік Роздільської школи. Кошти у сумі 16110 грн, зібрані дітьми, передані на один із підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ, які тримають оборону на Харківському напрямку фронту. Отець-капелан Ростислав Височан також у соцмережах 2 серпня виставив відео з роздільськими юними «патрульними», які розповідали, що зібралися, щоб допомогти ЗСУ і мріють нашу країну побачити вільною, а усі без винятку хлопчаки, як виростуть, мріють піти служити у лави ЗСУ.
    «Дякуємо нашим дітям, які підтримують надію! Саме завдяки таким, як ви, наші воїни-захисники можуть тримати в руках зброю і захищати нас», – подякував невтомним блок-постівцям Р. Височан.

Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Берездівці: сторінки з історії славного села

admin3

Ремонт західної дамби хвостосховища №1 на РГХП “Сірка” – завершується

admin2

Федір Алексєєв: післяслово…

admin2

Дмитро Бойчак – переможець Всеукраїнського боксерського турніру серед ДЮСШ. Добре виступили й інші підопічні відомого тренера Тараса Курляка

admin3

У Новому Роздолі згоріло авто

admin2

У Новому Роздолі поліцейські затримали зловмисника, причетного до вбивства свого брата

admin3

Залишити коментар