16.5 C
Lviv
20.04.2024
Україна

Криптовалюта: з чого почати, покрокова інструкція

Буквально кожен, хто має намір зберегти чи примножити свої нагромадження, хоч раз замислювався про вихід на криптовалютний ринок. Про нього гуляє безліч захоплюючих історій про те, як новачки за кілька днів або тижнів збільшували свої капітали в десятки разів. Однак ніхто не говорить про тих, хто невдало зробив перші кроки і не тільки не став криптомагнатом, а й втратив усі заощадження. Щоб цього не сталося, потрібно знати, з чого починати занурення у світ криптовалюту.

Навіщо приходити на крипторинок?

Саме з цього питання повинен починати кожен, хто планує розпочати роботу з криптовалютою. Тут є безліч варіантів відповідей, які можна узагальнити:

 1. Дізнатися про те, як влаштований криптомир і як працюють цифрові активи. У результаті створити свій унікальний проект, який принесе популярність (нехай і у вузьких колах) та величезні гроші. Ціль гідна, але таким ентузіастам навряд чи допоможуть короткі оглядові статті на популярних інтернет-порталах або сайтах про інвестування. Для них є спеціалізовані ресурси розробників, де можна знайти відповіді на будь-які питання.
 2. Виконувати грошові операції без обмежень, правил валютного регулювання, обов’язкової ідентифікації особи та інших умовностей, якими багата традиційна фінансова система. Для таких людей початок роботи на крипторинці найпростіший. Їм достатньо знати, де купити та зберігати цифрові активи, як їх переслати, скільки це коштує та як знову обміняти їх на реальні гроші.
 3. Зберегти свої заощадження та примножити їх. Аудиторія таких потенційних користувачів криптовалют найбільша, а шлях їх на крипторинок дещо довший, ніж у попередньої групи. Крім уже перерахованих початкових відомостей їм доведеться дізнатися, як вибрати активи для вкладень, способи заробітку, ризики, з якими доведеться зіткнутися.

Втім, все, що необхідно для другої та третьої груп, є в Мережі. Знайти потрібну інформацію не важко – було б бажання з нею працювати.

Мінімальні теоретичні відомості

Щоб комфортно почуватися у роботі з криптовалютою, кожному учаснику ринку потрібні хоча б мінімальні теоретичні відомості:

 • Що таке блокчейн?
 • Як працює смарт-контракт?
 • Що таке альткоїни?
 • У чому різниця між монетами (коінами) та токенами?
 • Що таке Proof-of-Work (PoW) та Proof-of-Stake (PoS), у чому різниця між ними?
 • Що таке майнінг та стейкінг?

Також порадимо вам сайт Cryptonovunu – там публікуються останні новини, інформаційні статті, огляди, аналітику та навчальні посібники, які допоможуть Вам вникнути в суть або поглибити знання в таких непростих темах, про інвестування в криптовалюти.

Це лише невелика частина питань, відповіді на які обов’язково знати тим, хто має намір працювати з криптовалютами та заробляти на них. Відповіді на них доведеться отримати самостійно або з чиєюсь допомогою. І це – обов’язковий і один із найважливіших кроків для початківця криптоінвестора..

Як вкладати в криптовалюту

Механізм роботи з реальними валютами та іншими активами добре відомий та зрозумілий. Фактично він укладається у кілька простих дій:

 1. Ідеш у банк.
 2. Відкриваєш рахунок.
 3. Поповнюєш його грошима.
 4. Купуєш, продаєш, міняєш.

А як із цифровими активами? Все практично так само, за винятком банку. А саме:

 1. Заводиш гаманець.
 2. Відправляєш туди криптовалюту.
 3. Робиш із нею все, що вважаєш за необхідне.

Єдине питання, що залишилося нез’ясованим: де взяти криптовалюту, яка потім вирушить у гаманець. Тут усе просто. Її можна:

 1. Придбати за звичайні гроші.
 2. Намайнити – купити обладнання, яке зможе вирішувати певні завдання, за що користувач отримає винагороду у монетах.
 3. Заробити, продаючи товари або надаючи послуги, отримуючи за це оплату в криптовалюті.
 4. Отримати подарунок і т.д

З якими цифровими активами працювати

Питання, як вибрати криптовалюту для виконання операцій на адресу інших користувачів або заробітку, є одним із найважливіших. Проте відповісти непросто. Сьогодні список монет і токенів, що знаходяться в обігу, перевищив 16 тисяч. Кожен із цих цифрових активів має особливості, призначення, переваги та недоліки. Їх вибір залежно від мети використання можна вкласти у досить чіткі покрокові інструкції. Таким чином, навіть з цим складним питанням під силу впоратися учаснику-початківцю крипторинка.

Де зберігати криптовалюту

Ще одне питання перед початком роботи з криптовалюти: де її зберігати, щоб убезпечити. Проста відповідь – у криптогаманці. Але навряд чи така відповідь когось влаштує. Справа в тому, що лише різновидів таких гаманців майже десяток:

 • програмні десктопні, які встановлюються на ПК і мають максимальну функціональність;
 • програмні браузерні, які працюють як розширення для інтернет-серфінгу;
 • мобільні, призначені для експлуатації на смартфонах та планшетах під керуванням різних операційних систем;
 • онлайнові, що зберігають дані користувача у хмарі, доступ до яких можливий лише у Мережі;
 • апаратні (холодні) – максимально безпечні, але не завжди зручні;
 • “паперові”, які являють собою лише ключі користувача. 

Вибір варіанта та конкретної реалізації залежить від безлічі факторів:

 • використовуваної криптовалюти (точніше блокчейн-мережі в якій вона працює);
 • вимог до безпеки;
 • частоті звернення до активів;
 • необхідності додаткових функцій.

Схожі повідомлення

На Личакові вшанували пам’ять Героїв України усіх часів

admin3

Потрійна ДТП у Солонці: Одна дитина загинула, ще двоє травмовані. Призвідця аварії – 37-річного водія «Ауді» – поліцейські затримали

admin3

Є перша медаль України: сьогодні,16 лютого, Олександр Абраменко завоював срібну медаль Олімпіади в Пекіні

admin3

Порошенко закликав захід ввести персональні санкції проти Путіна

admin3

Андрій КОБОЛЄВ: Новий Розділ та Новояворівськ з теплом. Дякую нашій команді!

admin3

Синоптики попереджають:17 лютого — опади та хуртовини із поривами вітру 25-30 м/с. Очікується підйом рівнів води у рр. Дністер та Стрий та формування заторів льоду

admin3

Залишити коментар