16.5 C
Lviv
14.08.2022
Новороздільська ОТГ

Дорослі  пластуни вносять свою лепту у обороні Держави, а наймолодші  – набираються досвіду і відпочивають на природі

Отже, насамперед, ПЛАСТ – це Національна Скаутська Організація України, метою якої є сприяти всебічному та зокрема патріотичному вихованню і самовихованню на засадах християнської моралі. Організація, у якій кожен може розвиватися самостійно, навчатися нового та навчати інших, передаючи свої знання молодшому, а деколи й старшому поколінню.

Всупереч сподіванням і діям рф, пластуни, як і більшість українців, продовжують свою діяльність, продовжують вишколюватися, допомагають армії, хто в тилу, а хто і на передовій. Наприклад, у нашому містечку виготовляють енергетичні батончики та передають смаколики захисникам і захисницям, у такий спосіб підкріплюючи їх та нагадуючи їм про їхні домівки, про віру в них.

Наймолодші, яких називають новаками (так-так, у Новому Роздолі таке існує), а це 6-11 років, пластують лише з жовтня 2021 р.Б., але вже довідалися чимало, здобули деякий досвід, знайшли друзів та пережили море емоцій від занять та мандрівок. Наші новаки та новачки зустрічаються кожного тижня і щоразу дізнаються нове, майструють своїми руками, вчать пісні, грають ігри, які роблять нас справжніми друзями та командою, ходять у мандрівки та досліджують усе, що нас оточує.

Узагалі, Пласт має декілька напрямів діяльності, такі як: летунське, морське, мистецьке пластування, життя в природі – кожний з них є неймовірно цікавим, тут збираються люди зі спільними захопленнями.

Зокрема, наші новаки по завершенню Веселих Канікул із Богом разом зі своєю виховницею минулої неділі, 26 червня, ознайомилися з одною із спеціалізацій – ходили на катамарані на місцевому озері Барвінок (див. на фото). Уперше взяти весло та зробити гребок було доволі  страшно малим дослідникам. Але, зробивши коло по озеру та поставивши море різних запитань («Чи ми не перевернемося?», «Чи жилет не потягне нас на дно?»), вони й не хотіли виходити з води, а згодом і потягнули своїх батьків, братів, сестер та друзів, запевняючи, що це неймовірно круто і взагалі не страшно.

До слова, надувний катамаран ідеально підходить для спокійних мандрівок по озеру, по тихій воді чи навіть для сплаву по річці, як це практикують старші пластуни. Перед тим як сісти на плавзасіб, старші друзі провели інструктаж, як правильно тримати весло, гребти як справжня команда (як виявилося, це не так легко, як здається на перший погляд, але ми впоралися), як поводитися на водному транспорті, та найголовніше – обов’язково одягати рятувальні жилети.

 Для того щоб проводити такі інструктажі чи брати на себе відповідальність за людей, які сідають на плавзасіб, пластуни проходять різні кваліфікаційні вишколи, де вчаться розрізняти види водного транспорту, наприклад каное, каяк, байдарки, катамарани, вітрильники та багато інших; вчаться правильно поводитися на воді та водного рятувальництва. 

Отож, щоб не пропустити цікаві новини, слідкуйте за сторінками пластунів, та ГАЙДА ДО ПЛАСТУ досліджувати наше середовище й запалювати світ своєю цікавістю. 

Лілія СЛІПЕЦЬ, ст.пл.прих.

Схожі повідомлення

“Наша громада” продемонструвала неготовність Новороздільської громади

admin2

Слава Герою – новороздільчанину, який загинув в бою з російським агресором

admin2

Ірина КРИЖАНІВСЬКА: «Вакцинація триває етап за етапом, станом на 20 квітня щеплення проти COVID-19 здійснено 250-ти пацієнтам»

admin3

Репліка про призначення радниці міського голови: трішки екскурсу у минулі каденції

admin3

Святий Миколай завітає у Березину

admin2

Володимир КАЗБАН: «Спортивна амбіція, наполегливість на тренуваннях та під час ігор у турнірі забезпечили нам ПЕРЕМОГУ над класом суперника із Новояворівська»

admin3

Залишити коментар