16.5 C
Lviv
12.04.2024
Новороздільська ОТГ

Завдяки міжнародному проєкту АРР проводитиме інвентаризацію дерев у парку палацу Лянцкоронського

Новороздільська громада однією з перших в Україні та першою на
Львівщині впроваджуватиме інструмент прозорої та партисипативної системи інвентаризації зелених зон

Наприкінці квітня 2022 року відбулась перша зустріч в рамках грантового конкурсу «Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA», де громадською організацією «Український екологічний клуб «Зелена Хвиля» було оголошено чотирьох переможців конкурсу пілотних громад проєкту iTree4UA, які представляють Рівненську, Львівську, Тернопільську та Закарпатську області.
Серед переможців – Громадська Організація «Агенція Розвитку Розділля» (Новороздільська ОТГ), яка у співпраці з Новороздільською міською радою цього року впроваджуватиме даний проєкт.
Проєкт реалізується на національному рівні для повномасштабної адаптації i-Tree Eco в Україні в 2021-2022 рр., де метою проекту є забезпечення повної функціональності інструменту задля адаптації людей та довкілля до проявів зміни клімату.

Реалізація проекту в нашій Новороздільській територіальній громаді проводитиметься у два етапи, які передбачатимуть виїзди безпосередньо на локації та виконання необхідних замірів мінімум 100 дерев. До проекту будуть залученні активні мешканці громади, що утворять волонтерську групу та які спільно з громадською організацією «Агенція розвитку Розділля» будуть займатись інвентаризацією насаджень в Новороздільській територіальній громаді. Локацією для проекту стане парк-пам’ятка «Санаторій Розділ» біля палацу Жевуських-Лянцкоронських, який розташований у селищі Розділ. Попередньо волонтерська група та представники громадської організації пройдуть безкоштовне навчання з використанням інструменту інвентаризації та оцінки екологічних екосистем них послуг дерев i-Tree Eco.

i-Tree Eco – це програмний додаток, призначений для використання даних, зібраних в польових умовах з окремих дерев або інвентаризованих ділянок по всій досліджуваній території, об’єднаних з метеорологічними показниками для кількісної та якісної оцінки структури деревних насаджень, впливу на навколишнє середовище, і оцінки екосистемних вигод.
Також, на базі Новороздільської міської ради сформована робочу групу, з реалізації проекту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за участі голови громадської організації «Агенція Розвитку Розділля» Андрія Кравчишина, заступника міського голови Ольги Ганачевської та працівників Новороздільської міської ради. На першому засіданні обговорили план дій по підготовці локації для роботи над проектом та залучення відповідних органів влади, щоб не зашкодити довкіллю на території парку біля пам’ятки архітектури. Окрім того, проговорили як в подальшому можна задіяти ділянку, щоб потенційно в майбутньому зробити туристично привабливою для людей.
Громадська організація «Агенція Розвитку Розділля» ставить за мету провести інвентаризацію якомога більшої кількості цінних порід дерев що знаходяться на території парку біля палацу Жевуських-Лянцкоронських, який є пам’яткою архітектури XVIII-ХІХ ст. Також, як відомо з історичних джерел, що навколо палацу розбили парк площею понад сім гектарів. Як зазначається, його почали закладати ще на початку ХVІІІ століття. За Кароля Лянцкоронського парк поповнився рідкісними екзотичними рослинами: це метасеквоя китайська, ґінкґо дволопатеве, багряник японський, сосни Веймута, рідкісні сорти дуба звичайного. На території парку були чотири оранжереї, де вирощували екзотичні рослини. Попри те, що в теперішній час територія парку знаходиться не в найкращому стані, щось вже зовсім втрачено, проте ми все ж покладаємо надію знайти з допомогою фахівців цінні дерева часів роду Лянцкоронських та позначити їх інформаційними табличками та покажчиками маршрутів.
Пілотний проект здійснюється у рамках проекту “Прозора та партисипативна система інвентаризації зелених зон в Україні: iTree4UA” за координації ГО УЕК “Зелена Хвиля” та за фінансової підтримки US Forestry Service International Programs у партнерстві з Davey Tree Expert Company (розробники продуктів i-Tree у США).

Схожі повідомлення

Графіки почергового вимкнення електроенергії у м. Новий Розділ 17 листопада

admin3

14 жовтня – панахида за загиблими захисниками України

admin2

На Алеї Героїв розпочали встановлення стендів в пам’ять про воїнів-Героїв, які загинули внаслідок російської агресії

admin3

У Новому Роздолі рятувальники надали доступ до квартири на 2-у поверсі по вул. Яворницького, де перебувала жінка, яка потребувала медичної допомоги

admin3

ART-STONE – власне виробництво пам’ятників у Новому Роздолі

admin3

Висока нагорода новороздільському Воїну-Герою! На жаль, посмертно

admin2

Залишити коментар