16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

Творчі заняття із дітьми з сімей ВПО у Новороздільському терцентрі

Зайшовши днями в Управління соціального захисту населення, одразу потрапила на заняття з творчих поробок: світле приміщення, творча атмосфера. Сором’язливі дітлахи (як завше при першому знайомстві) старанно майстрували бабку з кольорового паперу.

Знайомимося: географія широка – Каролінка з Нового Роздолу, Вероніка із с. Павлівка Миколаївської області, Артем з Харкова, Кіра і її 3-річний брат Святік з Гостомеля. Дехто вперше прийшов на заняття, дехто уже з нетерпінням очікує наступних зустрічей. Ірина Шарабура, яка терпляче і творчо показує, допомагає, також з ВПО (категорія «внутрішньо переміщені особи»), працює у Миколаївському обласному центрі науково-технічної творчості і також заввідділом виставкової роботи по Миколаївській області, організовуючи виставки вихованців подібних гуртків з усієї області навіть у Києві, до речі, навіть зараз Ірина готує виставку он-лайн. Тож творча робота з дітьми – її і професійне, і життєве захоплення, тому і зголосилася проводити заняття з дітьми. Слід відзначити (адже це одразу кидається у вічі), ненав’язливо навчає дітей красивою українською мовою. Пані Ірина просто вроджений педагог, адже не просто виготовляє з дітьми яскраві поробки, а й уміло розговорює дітлахів, котрі з’їхалися з різних куточків України, котрі пережили стрес, біду, можливо, зазнали втрат, і ось, дивись, уже посміхаються, знайомляться, зав’язуються розмови та навіть щира дитяча дружба.
Минулого тижня, приміром, на одному із занять Ірини Шарабури її вихованці виготовляли паперові вишиванки, і навіть вручили їх на пам’ять представнику при ООН, доктору психологічних наук, який приїхав до нашого міста, вивчаючи питання надання психологічної допомоги тимчасовим переселенцям. 11 травня представник Міжнародного медичного корпусу (Іnternational medical corps), міжнародної організації, яка займається рятуванням життя та полегшенням страждань шляхом надання невідкладної медичної допомоги, а також програм навчання та розвитку охорони здоров’я для тих, хто постраждав від катастрофи, хвороби чи конфлікту, побував на заняттях, котрі проводять у територіальному центрі Нового Роздолу.

«Такі творчі заняття проводяться практично щодня, крім того, один-два рази в тиждень організовуємо майстер-класи з різних поробок, – продовжує розповідати Світлана Лущенко, завідувач відділенням соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги міського територіального центру. – У нас робота із дітьми з неблагополучних сімей, буває, навіть доводиться перевіряти доцільність використання коштів, отриманих при народженні дитини, аби йшли вони дійсно на потреби дітей. Також однією з категорій, з якими ми часто працюємо, є діти із сімей учасників АТО. Зараз більше фокусуємося на спілкуванні із ВПО (внутрішньо переміщені особи). Хоча практикуємо спільні заняття, де разом збираються діти і місцеві і приїжджі, також намагаємося групувати їх приблизно одного віку, адже таким чином вони знайомляться, обмінюються контактами, і, що важливо, краще вивчають українську мову.
Ігрові заняття проводимо в ігровій та сенсорній кімнатах, які облаштовані при Управлінні соціального захисту.
У ігровій формі проводимо різні заняття: спортивні, творчі, граємо ігри спільні і ділячись на команди, проводимо естафети, організовуємо гуртки різних напрямків. А ще дуже цікаві майстер-класи, приміром, по виготовленню шкатулок з ракушок чи декупаж великодніх писанок. Дуже активно долучаються і батьки, навіть самостійно готують поробки, кажучи, що дуже допомагає розслабитися і морально відпочити від навали життєвих проблем
».


Про своїх маленьких друзів, котрі є учасниками щоденних занять, багато розповідають і фахівець з соціальної роботи вказаного відділення Лідія Пашко та психолог терцентру Софія Федишин.
«Діти швидко адаптуються. Сором’язливі і закриті при першій зустрічі, дуже швидко «відходять»: освоюються з новими знайомими, стають жваві, гомінкі, говірливі, багато розповідають, знайомляться. Зустрічаючись на вулицях міста, вітаються, підходять, обіймаються. Словом, ми знайшли нових справжніх друзів – привітних і позитивних.
До речі, воєнні лихоліття дійсно суттєво вплинули на людей. Ті, хто лишень приїхав зі сходу, є різні – і закриті чи навіть агресивні, що втім, цілком логічно. Але більшість розгублені та безпорадні, бо втратили грунт під ногами, ресурс, змінили оточення. І якщо діти швидше відходять, адже мають можливість продовжити навчання, хоча б он-лайн, чи у своїх школах, чи в місцевих, тобто певним чином відновлюють свою звичну діяльність, є задіяними у щоденному житті, то дорослі, які, окрім втрат і серйозних змін, несуть відповідальність за дітей, за своїх рідних, змушені ще дбати про першочергові елементарні речі – гроші, житло, харчування, тож їм набагато складніше знайти «грунт під ногами». Так, у багатьох є потреба у психологічній допомозі, хоча багато не наважується прийти. А в терцентрі якраз є можливість отримати психологічну допомогу. І є можливість зайняти цікавими заняттями дітей, щоб мати хоч трохи вільного часу чи разом з ними зануритись у розслаблюючий світ творчості та ігор
».
Також в управлінні соціального захисту переселенцям надають вичерпну інформацію та консультації щодо того, як і де подати документи. До речі, якраз при реєстрації ВПО приїжджих ознайомлюють з послугами, які надає управління соцзахисту, терцентр і безпосередньо відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, особливо сім’ї, у яких є діти. Також представники відділення бувають у гуртожитках, де мешкають сім’ї переселенців, і загалом запрошують приходити на творчі заняття.
При потребі можна зателефонувати і дізнатися більш детальну інформацію – 0-(3261)-2-63-07.

Схожі повідомлення

Усі школи України – “заміновано”

admin2

Світлій пам”яті українського воїна Дмитра ПОЛЬОВОГО присвячується

admin3

ГРАФІК ВІДКЛЮЧЕНЬ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ПО М. НОВИЙ РОЗДІЛ НА 13 ГРУДНЯ 2022 Р. У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ДЕФІЦИТУ ПОТУЖНОСТІ В ЗАХІДНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ

admin3

Стартували змагання з міні-футболу пам’яті старшого лейтенанта ЗСУ Ростислава Бальзана

admin2

Новороздільський загін ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери разом із навчальними закладами міста: ЗЗСО №2; 3; 4 та НРПФК провели збір на деталі до FPV дронів

admin3

Дорогі краяни!

admin2

Залишити коментар