16.5 C
Lviv
08.06.2023
Україна

За що у машині варто доплатити

Сьогоднішні автомобілі настільки укомплектовані різними системами та функціями, що розібратися в них без інструкції неможливо, не кажучи про те, що кожне нове покоління авто вдосконалюється.

Проблема в тому, що далеко не все, чим оснащені сучасні машини, дійсно необхідно водієві, але на противагу цьому є і деякі функції, які не тільки виправдовують свою ціну, але за їх удосконалення можна було б і доплатити, незважаючи на те, що більшість водіїв не признають додаткових витрат.

До подібних функцій прийнято відносити такі.

Підігрів лобового скла.

Варто відзначити, що він не є частиною рідної комплектації, тому що подібне коштує виробникам дуже дорого, а покупці просто відмовляються переплачувати. З іншого боку, саме ця функція могла б надати водіям помітну допомогу у суворому кліматі. Суть у тому, що саме лобове скло надзвичайно сильно замерзає, і водієві доводиться псувати його скребками та іншими неприємними діями, сподіваючись відкрити огляд свого авто. Підігрів лобового скла допоміг би уникнути подібного і в принципі заощадив водіям час, але є і зворотний бік: якщо таке скло пошкодити, то заміна його обійдеться вкрай дорого (плюс до того, що воно саме по собі із заводу коштує досить дорого).

Максимальний контроль сліпих зон.

На сьогоднішній день він здійснюється за допомогою невеликих камер, які встановлені у відповідних зонах автомобіля, а вони передають зображення на бортовий комп’ютер. З їхньою допомогою значно зручніше орієнтуватися, і хоча деякі досвідчені водії, які вчилися водити на старих авто, вважають це пустощами, навіть вони все одно визнають, що використання камер допомагає уникнути небезпечних ситуацій.

Системи автопаркування.

Автоматика в автомобілях все збільшується, і якщо подумати, половина керування вже автоматизована. Процес паркування не є винятком, бо далеко не кожен водій може припаркуватись так, щоб не залишити частину своєї машини на дорозі. Автоматична система або повністю візьме цей процес на себе або максимально допоможе водієві акуратно припаркуватися.

Систему уникнення зіткнення.

Ще одна автоматична система, яка завдяки роботі певних датчиків контролює, наскільки автомобіль наближається до об’єктів, що його оточують. Якщо ця відстань стає небезпечно маленькою, машина автоматично зупиняється, а керування блокується, тим самим попереджаючи можливий удар. Більше того, датчики встановлені не лише спереду, а й ззаду, адже невідомо, в якій ситуації може статися зіткнення.

Всі перелічені системи особливо актуальні для новачків, які не надто впевнено почуваються за кермом або не встигають швидко зреагувати на можливу небезпеку, а тому це зробить система. Варто зазначити, що деякі з них входять до початкової комплектації авто, проте, якщо їх немає, водієві варто витратитись на їх встановлення.

Схожі повідомлення

У російському Єйську, звідки окупанти планували завозити боєприпаси до Маріуполя, чутно вибухи, – Андрющенко. ФОТО

admin3

Перша українська місія на Місяць, ініційована відомим українцем

admin2

Скільки в Україні зниклих безвісти? Цифри міжнародної комісії

admin2

Ціни на переклад документів

admin

Екснардеп ОПЗЖ Кива запропонував ударити ядерною ракетою по Львову: “Там сконцентроване все зло!”. ВIДЕО

admin3

Мігрувати до інших країн готові 40% українців

admin2

Залишити коментар