16.5 C
Lviv
28.02.2024
Україна

Як вибрати котел для опалення приватного будинку?

Грамотний підхід при виборі опалювального обладнання – запорука затишку та комфорту у будинку. Саме спеціалізовані пристрої створюють сприятливий клімат у приміщенні в опалювальний та міжопалювальні періоди. У цьому вам допоможуть професіонали з компанії Vodolex. Саме у них ви зможете вибрати котел в залежності від ваших вимог та бюджету. Деталі за посиланням – https://vodolex.com.ua/ru/termico.

Як вибрати котел для будинку?

Щоб розрахувати, який потрібен котел для будинку, слід врахувати кілька моментів:

  • визначитися з найбільш доступним паливом у регіоні (ціна, наявність, доставка);
  • зіставити складність підключення та переваги подальшого використання котельної автоматики;
  • вивчити можливості самостійної роботи котла (чи він вимагає перманентного контролю/присутності людини);
  • зручність експлуатації; залежність від технічного обслуговування.

Одноконтурний та двоконтурний котел: у чому відмінність?

Обидва різновиди котлів у своїй суті складаються з однакового ряду комплектуючих (трубопроводи для холодної води, мембранний бак, газовий пальник, димар).

Відрізняється двоконтурний котел від одноконтурного наявністю вбудованого проточного водонагрівача. Таким чином, двоконтурний котел – це два прилади під одним корпусом: забезпечує будинок теплом і гарячою водою.

Газовий котел

Що потрібне для газового котла? Зрозуміло, газ. Якщо газифікація не оминула ваш регіон стороною, тоді у вашому розпорядженні простий та надійний варіант для обігріву будинку. Газове опалення є одним із найдешевших, такі котли автономні і не вимагають частого втручання ззовні.

Якщо ж газові магістралі знаходяться далеко від вашого будинку/населеного пункту, підключитися до них може влетіти в копієчку.

Типи газових казанів

Всі газові котли розрізняються за типом розташування – підлогові та настінні. Для невеликих будинків підійдуть настінні пристрої (максимальна потужність 60 кВт). Агрегати підлогової установки потужніші за своїх настінних побратимів (досягають 100 кВт і >).

Важливо пам’ятати, що газові опалювальні котли потужністю понад 60 кВт потребують окремого приміщення (кімнати в будинку або прибудови з окремим входом).

Якщо віддаленість від основних газових артерій не дозволяє встановити автономний газовий котел, розгляньте варіант підлогового газового котла, що працює на зрідженому газі. Економічна доцільність цього рішення залежить від приватних факторів.

Електричний казан

Розміри, простота експлуатації, автономність роботи, відсутність шуму та шкідливих продуктів згоряння палива виводить електричний котел у безумовні лідери. Істотний мінус таких пристроїв полягає у високій вартості електроенергії.

Види електрокотлів

  • На Тенах. Перетворення електричної енергії на теплову здійснюється за рахунок нагрівання спеціальних трубчастих пристроїв (низький ККД за рахунок втрат на їх нагрівання).
  • індукційні. Обігрів середовища відбувається за рахунок виділення тепла у разі виникнення електромагнітної індукції.
  • Електродні. Обігрів труб можливий завдяки наявності у воді електроліту та проходженню струму між двома електродами.

Твердопаливні котли

За способом роботи такі котли поділяються на:

  • Піролізні казани тривалого горіння. Складаються дві або три камери згоряння. Горючі димові гази, що утворюються в процесі згоряння основного твердого палива, виділяють більше тепла, ніж дрова чи вугілля.
  • Казани верхнього горіння. Розповсюдження вогню відбувається знизу-вгору. Паливна закладка швидко прогорає. Нерідко відбувається перегрів системи.

Залежно від матеріалу виготовлення котли бувають чавунними та сталевими.

Джерелом роботи для твердопаливних котлів є дрова, торф, буре вугілля, антрацит, пелетні брикети, кокс.

Опалювальні котли на рідкому паливі

Ці агрегати є найменш затребуваними у населення за рахунок дорожнечі рідкого палива.

Крім того, використання такого котла тягне за собою додаткові витрати на зберігання палива, обігрів цистерни, регулярне чищення запально-захисних пристроїв, запобігання запаху і шуму в житловому приміщенні та ін.

Комбіновані казани

Найбільш популярним варіантом у цій категорії є твердопаливні котли з декількома ТЕНами. У цьому випадку ТЕНи служать скоріше підтримки тепла, накопиченого у процесі згоряння твердого палива. Самостійним обігрівальним елементом вони є.

Трапляються інші модифікації комбінованих котлів. Наприклад, твердопаливні + рідкопаливні. За очевидних переваг є і вагомий недолік: висока вартість при середньому ККД.

Схожі повідомлення

Чи варто купувати смарт-годинник або цей гаджет є марною дрібничкою?

admin

Як Обрати Протеїн: Рекомендації для Збереження Здоров’я

admin

Перші дні зими – перший переохолоджений потрапив у лікарню

admin3

На Зміїному встановили Державний Прапор України. ФОТОрепортаж

admin3

Спіймали на «гарячому»: за добу на Львівщині затримали 10 паліїв сухої трави

admin3

Кадировці торгують російськими солдатами. За одного “ваньку” – 400 доларів, – Гончаренко

admin3

Залишити коментар