16.5 C
Lviv
27.02.2024
Новороздільська ОТГ

Про централізоване водопостачання у СТ«Науковець»: таким здобутком не може похвалитися жодне сусіднє Садівниче Товариство. Та навіть не кожне селище. На досягнутому не зупинятимемось

З приводу публікації «З ініціативи правління садово- городнього товариства «Науковець» до дач підведено воду. Дуже добре, але…», надрукованої у “Віснику Розділля” у №49 за 24 грудня 2021 року

У відповідь на статтю від 24.12.2021, написану Іваном Басарабом, на прохання чотирьох членів Садівничого Товариства «НАУКОВЕЦЬ», а саме: Зеновія Леськіва, Лариси Кручок, Ганни Гуглич та Василя Гуменчука  (після публікації статті Ігор Кручок повідомив, що його матір Кручок Л.В. жодного листа у редакцію «Вісник Розділля» не писала. Її прізвище використали без відома та згоди ) я, Кіхтан Віталій Богданович, як голова СТ «НАУКОВЕЦЬ»,  від свого імені та імені правління хочу прояснити ситуацію у вагомому внеску життєдіяльності «НАУКОВЦЯ» – прокладання централізованого водопостачання. Не зупинятимемось на досягнутому

         Восени, 2020 року, членами правління було запропоновано прокласти водогін у нас на дачах. Ми звернулися з до ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» з пропозицією надати нам дозвіл на підведення води та виконати роботи по влаштуванню мережі централізованого водопостачання.

         Цю ініціативу успішно підтримали 39 членів Товариства та ТзОВ «Енергія-Новий Розділ». Узгодивши кошторис, ми взялися за даний проєкт.

За допомогою активної участі голови СТ «НАУКОВЕЦЬ» Кіхтана Віталія та членів правління Петраша Павла, Чмира Степана, Денишина Степана, Костика Ігоря, Якимця Володимира та штатного електрика –   Єлсукова Валерія, які безоплатно організовували роботу по укладанню договору на проведення робіт, закупівлі та доставці матеріалів, їх розвантаженні, геодезичній ситуації, допомозі працівникам ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та електротехнічній підтримці роботи було розпочато.

Проте, у процесі виготовлення проектної документації  постало питання спорудження власної насосної станції, оскільки  СТ «НАУКОВЕЦЬ» знаходиться на одній геодезичній лінії з місцевим водозабором, що унеможливлює створення тиску у системі без насосів.

Саме цей фактор вплинув на встановлення абонентської плати, оскільки не має значення чи користується абонент водою чи ні, насосна станція обігрівається, обслуговується та обліковуються показники лічильників, навіть якщо вони є нульовими. Також періодично вмикаються насоси для підтримки тиску у системі. Звісно, для цього використовується електроенергія.

Тому на зборах було запропоновано встановити абонентську плату у розмірі 30 грн на місяць для тих хто планує користуватися водою, незалежно від спожитого обсягу. Членам котрі не хотіли, на даний час, споживати воду, а лише підвели її до ділянки, було запропоновано опломбувати крани та лічильники і не платити абонентську плату. Це рішення підтримало значна більшість учасників проєкту централізованого водопостачання. Вищезгаданих осіб, з яких не усі є пенсіонерами, це не влаштовувало і тепер вони вирішують це питання не на зборах, які систематично проводяться, а на майданчику газети «Вісник Розділля». Вони напевне забули, або й не знали, бо не брали жодної участі у проєкті, окрім здачі коштів, у яких важких погодних умовах (грудня-січня) він реалізовувся.

Тому маємо ось таку «подяку» від «активних членів» проєкту, які напевне і не розуміють, що завдяки ньому було підвищено ринкову вартість їхніх ділянок як мінімум на 1000 у.о.

         Скориставшись порадою,  поцікавився ситуацією у інших Садівничих Товариствах, як у них з оплатою тарифів. Та, нажаль, у жодного з них немає такого здобутку як централізоване водопостачання. Не кожне селище на даний час може таким похвалитись.

Тому я, Кіхтан Віталій Богданович, як голова Садівничого Товариства «НАУКОВЕЦЬ » щиро хочу подякувати  ініціативній групі людей які були перелічені вище за виконану роботу.

І на завершення хочу додати, що ми не будемо зупинятися на досягнутому, а й надалі продовжуватимемо брати активну участь у життєдіяльності Товариства та створювати усі комфортні умови для ведення садівництва, відпочинку та проживання у нас на «НАУКОВЦІ», чого і бажаю усім його членам.

З повагою, Віталій КІХТАН

Схожі повідомлення

Новороздільська громада провела в останню путь земляка – захисника Геннадія КУКІНА

admin3

Всесвітній Орден «Золотої Зірки Культурної дипломатії» для творчої новороздільчанки

admin2

Пам’яті єдиного сина – подарунок місту батьків Героя

admin2

8-річну новороздільчанку Вікторію відзначили на конкурсі дитячого малюнка «Збережи довкілля – розфарбуй мрію»

admin2

Оперативно про COVID-19 на Львівщині за добу 01.04.2021

admin3

Тарас ПРОЦІВ – багатодітний батько – пішов на війну заради майбутнього своїх кровинок

admin2

Залишити коментар