16.5 C
Lviv
02.03.2024
Стрийщина

Шкільне харчування – реформа, регіональний форум у Львові і затвердження шкільних меню

Сьогодні, 12 листопада, у Львові розпочався четвертий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». У форумі беруть участь перша леді України Олена Зеленська, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Багато звичок формується у школі. Якщо закладемо фундамент здорового харчування, то матимемо менше захворювань у майбутньому. 148 шкіл області перейшли на нову систему, так на сьогодні це небагато, але ми рухаємось у цьому напрямі. Діти – це наше майбутнє. У нас в області є дуже цікавий проєкт  “Почуй лікаря”. Ми зробили акцент на чотирьох темах, які діти повинні знати. Це профілактика цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, залучення до активного способу життя і популяризація здорового харчування. Понад 100 волонтерів готові спілкуватись з дітьми і такі ініціативи важливі, бо те, що ми запам’ятовуємо у дитинстві, це є з нами упродовж життя», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Захід триває в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської та у співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування» та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

«Сьогодні у славетному місті Львів ми говоримо про найважливіше – про наших дітей. Основне наше завдання – безпечне, здорове та якісне освітнє середовище. На нас лежить велика відповідальність за збереження життя й здоров’я дітей, починаючи з вакцинування, закінчуючи реформою шкільного харчування. Як і кожному батькові, мені не байдуже, як моя дитина почуває себе в школі, чим вона харчується і які звички здорового харчування таким чином формує. Ми розуміємо, що реформа, ініційована першою леді, надзвичайно важлива. Потрібно було давно щось змінити у сфері шкільного харчування. Держава, обласні адміністрації, вчителі, директори шкіл – усі беруть безпосередню участь у цьому процесі, бо від нього залежить майбутнє наших дітей», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За словами міністра,  реформа шкільного харчування містить такі важливі складові: модернізація харчоблоків; організація інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо формування правильних харчових звичок на майбутнє; підвищення фахової спроможності кухарів. До слова, на модернізацію харчоблоків за рік скерували 242 млн гривень (150 млн з державного бюджету, близько 90 млн – з місцевих).

Учасником форуму також стане Євген Клопотенко, засновник соціального проєкту «Нове шкільне харчування (Cult Food)». Дискусійні панелі присвятили темам безпечності та якості як основі реформи системи шкільного харчування, проєктному підходу в переоснащенні харчоблоків закладів освіти, якісним критеріям публічних закупівель, новітнім стандартам громадського харчування.

В межах форуму заплановано проведення практичної панелі – демонстрації можливостей сучасного технологічного процесу від команди ГО «Національна асоціація громадського харчування». За 45 хвилин кухарі приготують обід в асортименті з дев’яти страв для 700 людей – учасників форуму, а голова правління Асоціації Орест Степаняк презентує «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування. Учасниками форуму стануть представники дев’яти областей. 12 листопада запланована участь представників Львівської, Вінницької, Закарпатської, Рівненської та Волинської областей, а 13 листопада – Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Програма обох днів форуму буде ідентичною.

Держпродспоживслужба затвердила більше 80% шкільних меню у західних областях, ще 20% були повернуті на доопрацювання. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму, присвяченого реформуванню шкільного харчування, що наразі проходить у Львові.

«Держпродспоживслужба повертає на доопрацювання незначну кількість меню, що надходять нам на затвердження. Помилки, звісно, допускаються, однак ми їх виявляємо й завдяки системній спільній роботі на результат нам вдається вирішити проблеми. Це свідчить про те, що реформа шкільного харчування, ініційована першою леді України Оленою Зеленською, просувається у вірному напрямку», – зазначила Владислава Магалецька.

Найбільший показник затверджених меню серед областей, представники яких присутні на форумі, має Закарпатська область (97%). Майже такий самий показник має Вінницька область (96,6% затверджених меню). У Львівській та Рівненській областях затверджено по 81,5% шкільних меню. У Волинській області затверджено 63% поданих на розгляд меню, ще 37% меню повернуті фахівцями Держпродспоживслужби на доопрацювання.

Серед найпоширеніших помилок, які допускаються при складанні меню – невиконання затверджених норм харчування, нераціональність меню по хімічному складу по співвідношенню білків/жирів/вуглеводів, недостатня або завищена енергетична цінність страв. Також серед помилок – одноманітність страв та нераціональність їх чергування.

Схожі повідомлення

У Нагуєвичах вогнеборці рятували дерев’яний будинок

admin2

Голова Стрийської районної ради Михайло ЛУЧЕЧКО привітав новороздільців з 70-річчям міста

admin3

Чорнобиль і був, і є, або 35-ті роковини з дня аварії на Чорнобильській АЕС

admin3

Смерть стриянина-заробітчанина у Празі

admin2

Про виконання місцевих бюджетів за видатками в січні – квітні 2021року

admin3

Навчальні заклади Стрийщини отримали роутери від Львівського ІТ-Кластера

admin3

Залишити коментар