16.5 C
Lviv
28.05.2024
Новороздільська ОТГ

Новий Центр вакцинації на вул. Стуса,2-а, день другий: протиковідне щеплення пацієнтів відбувається організовано і оперативно

Відучора у приміщенні   крамниці «Свій маркет» (до речі, із окремим входом)  розпочав роботу новий Центр масової вакцинації . Відкриттю передувало оприлюднене у ЗМІ та соцмережах звернення адміністрації КНП «Новороздільська міська лікарня» із закликом до мешканців громади скористатись послугами Центру та захистити себе та своїх близьких від загроз пандемії.

Сьогодні, у п’ятницю, 29 жовтня,  о 10.15 год.  репортер «Вісника Розділля» відвідав Центр, аби поінформувати читачів про хід щеплення у новому приміщенні. Приємно, що на  прохання прокоментувати цей важливий процес, люди в білих халатах радо відгукнулися, хоча були вкрай зайняті. Утім,  наполегливо попрохавши вкластись у стислий час. До слова, такої ж думки були і люди з черги, що перебували ближче до кімнати вакцинації.

Отож пропонуємо до уваги читачів справді бліц – коментар від лікаря – педіатра Новороздільської міської лікарні  Мар’яни ЧОРНЕНЬКОЇ:

-Мабуть, розпочну із вчорашнього дня. Вже із перших годин роботи нашої мобільної медичної бригади  у Центр почали навідуватись пацієнти, які виявили бажання вакцинуватись. Варто відзначити, що ці особливі відвідувачі поводилися організовано і ввічливо, терпеливо очікуючи, поки підійде їхня черга. Загалом цього дня було про вакциновано 102 особи.

Наскільки це велика кількість, якщо порівнювати із містянами, які вакцинуються у Центрі масової вакцинації у приміщенні лікарняної поліклініки?

-Таку кількість провакцинованих   можна вважати середнім показником, хоча днями у Центрі, що діє в поліклініці, за день було провакциновано 230 пацієнтів. Враховуючи, що крайніми днями кількість бажаючих зростає, то можна передбачити подальше збільшення пацієнтів.

Думаю, містянам цікаво буде дізнатися, хто, окрім вас, входить до мобільної медичної бригади, що відкрилася у «Своєму маркеті»?

-Гаразд, прошу знайомитися:  медичні сестри Хребер Світлана Василівна, яка вакцинує пацієнтів, і Оксана Адамівна Мельник.

А як відбувається процес, що передує уколу медпрацівницею  пацієнта вакциною?

-Так, це важливо знати усім. Отже, спочатку ми роздаємо людям бланки листків «Інформована згода»  та «Стан оцінки стану здоров’я особи» на проведення щеплень, на яких вони ставлять підпис. Потім ми коригуємо стан пацієнта, зокрема, міряємо температуру, артеріальний тиск, питаємо, як себе людина почуває чи має якісь хронічні захворювання тощо. Далі усі дані пацієнта, зокрема, рік народження, місце праці тощо, назву вакцини, якою його щепитимуть, а також прізвище лікаря  вносимо у спеціальний Журнал проведення щеплень. Згодом ці вихідні дані та факт проведення вакцинації пацієнта Оксана Адамівна вносить в комп’ютер. І вже наступного дня уся інформацію про провакцинованого пацієнта буде у програмі «Дія».

До речі, якою вакциною сьогодні щеплять пацієнтів?

-На даний час у наявності тільки одна вакцина – «Пфайзер».    

Дякую за коментар. Бажаю вашій медичній бригаді та пацієнтам міцного  здоров’я.

-Дякуємо. Навзаєм.

Розпитував Іван БАСАРАБ  

Схожі повідомлення

Турнір «Кубок Славське»: чотири команди Академії футболу «Розділля», два призових місця!

admin3

“Нафтогаз Тепло” обіцяє: Новий Розділ вчасно підготують до опалювального сезону

admin2

Спеціалісти з фізичної реабілітації міської лікарні Христина Кучер та Світлана Маланяк підвищували професійну кваліфікацію у місті Модена(Італія)

admin3

Сьогодні на площі риють котлован, де згодом буде встановлено елементи фонтану на 25 форсунок

admin3

Розпорядок Великодніх Богослужінь у Новороздільській громаді

admin2

Італійські волонтери вчергове відвідали Новий Розділ. Намічено низку напрямків співпраці

admin3

Залишити коментар