16.5 C
Lviv
18.06.2024
Україна

“Талант” мешканця Кропивницького: продавав особисті дані понад 178 млн користувачів Facebook

Facebook подала українця до суду. Компанія хоче заборонити відповідачу доступ до сайтів Facebook і подальший продаж викрадених даних

Компанія Facebook подала судовий позов проти громадянина України за те, що він імовірно викрав і продавав на хакерському ресурсі особисті дані понад 178 млн користувачів соцмережі. Згідно з поданими до суду документами, злочинець відомий як Олександр Солонченко, житель Кропивницького.

За даними Facebook, зловмисник використовував інструмент Contact Importer в сервісі Facebook Messenger. Даний інструмент дозволяв користувачам синхронізувати свої списки контактів на телефонах, щоб з’ясувати, які з контактів використовують обліковий запис Facebook, і зв’язатися з ними через Facebook Messenger.

Зазначається, що з січня 2018 року по вересень 2019 року Солонченко за допомогою певного автоматизованого інструменту, який ідентифікував себе як Android-пристрій, відправляв на сервери Facebook випадкові номери телефонів. За наявності збігів сервери відправляли інформацію у відповідь – ці дані зловмисник і збирав. А 1 грудня 2019 року він виставив їх на продаж на одному з профільних ресурсів. На цьому ресурсі він фігурував спочатку під ніками Solomame і barak_obama.

Також у Facebook стверджують, що з 2020 року Солонченко викрав і виставив на продаж дані найбільшого комерційного банку України, найбільшого в Україні приватного сервісу доставки, а також французької аналітичної компанії.

Будучи програмістом-фрілансером, він володів мовами Python і PHP, вмів працювати з програмою Xrumer для масової розсилки повідомлень, а також мав досвід в автоматизації завдань в емуляторах Android. До червня 2019 року, за версією позивача, він продавав в мережі взуття, працюючи під брендом Drop Top.

Позов поданий до Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії. Facebook просить суддю видати судовий наказ, що забороняє відповідачу доступ до сайтів Facebook і подальший продаж викрадених даних.

 Функція Contact Importer була закрита у вересні 2019 року, проте вона вже неодноразово ставала причиною крадіжки даних у соціальній мережі. У квітні 2021 року ще один зловмисник викрав дані 533 млн користувачів сервісу – Facebook стверджує, що для цього він також використовував Contact Importer.

Схожі повідомлення

Що я вимагаю від свого Президента України

admin3

Смертельна ДТП біля Львова: загинув 20-річний водій “дев’ятки”. Поліцейські проводять розслідування

admin3

Борошно: різновиди, сфера використання та критерії вибору

admin

Велосипеди для дітей: як обрати ідеальну модель

admin

48 діб опору героїв Маріуполя

admin3

Смертоносні гриби. Двоє діток померли, ще двох дітей і їх вагітну матір рятують медики

admin1

Залишити коментар