16.5 C
Lviv
04.06.2023
Україна

“Талант” мешканця Кропивницького: продавав особисті дані понад 178 млн користувачів Facebook

Facebook подала українця до суду. Компанія хоче заборонити відповідачу доступ до сайтів Facebook і подальший продаж викрадених даних

Компанія Facebook подала судовий позов проти громадянина України за те, що він імовірно викрав і продавав на хакерському ресурсі особисті дані понад 178 млн користувачів соцмережі. Згідно з поданими до суду документами, злочинець відомий як Олександр Солонченко, житель Кропивницького.

За даними Facebook, зловмисник використовував інструмент Contact Importer в сервісі Facebook Messenger. Даний інструмент дозволяв користувачам синхронізувати свої списки контактів на телефонах, щоб з’ясувати, які з контактів використовують обліковий запис Facebook, і зв’язатися з ними через Facebook Messenger.

Зазначається, що з січня 2018 року по вересень 2019 року Солонченко за допомогою певного автоматизованого інструменту, який ідентифікував себе як Android-пристрій, відправляв на сервери Facebook випадкові номери телефонів. За наявності збігів сервери відправляли інформацію у відповідь – ці дані зловмисник і збирав. А 1 грудня 2019 року він виставив їх на продаж на одному з профільних ресурсів. На цьому ресурсі він фігурував спочатку під ніками Solomame і barak_obama.

Також у Facebook стверджують, що з 2020 року Солонченко викрав і виставив на продаж дані найбільшого комерційного банку України, найбільшого в Україні приватного сервісу доставки, а також французької аналітичної компанії.

Будучи програмістом-фрілансером, він володів мовами Python і PHP, вмів працювати з програмою Xrumer для масової розсилки повідомлень, а також мав досвід в автоматизації завдань в емуляторах Android. До червня 2019 року, за версією позивача, він продавав в мережі взуття, працюючи під брендом Drop Top.

Позов поданий до Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії. Facebook просить суддю видати судовий наказ, що забороняє відповідачу доступ до сайтів Facebook і подальший продаж викрадених даних.

 Функція Contact Importer була закрита у вересні 2019 року, проте вона вже неодноразово ставала причиною крадіжки даних у соціальній мережі. У квітні 2021 року ще один зловмисник викрав дані 533 млн користувачів сервісу – Facebook стверджує, що для цього він також використовував Contact Importer.

Схожі повідомлення

За що у машині варто доплатити

admin

Помер останній онук Івана Франка – науковець Роланд Франко

admin3

Ліквідуючи пожежу у львівській квартирі, вогнеборці вивели на свіже повітря 8 осіб. Один пан лагідно при цьому тулив до себе сполохану кішку

admin3

СБУ нагадує про заборону використання безпілотників на території області

admin3

Піар…

admin3

Протягом грудня 25-річний батько мінімум двічі завдавав легких тілесних ушкоджень 3-річному сину. Відповідатиме згідно із ч.1 ст.125 КК України

admin3

Залишити коментар