16.5 C
Lviv
08.08.2022
Стрийщина

Військовий вишкіл пам’яті “вісникроздільця” Василя Кіндрацького

Колишніх “вісникроздільців” не буває…

Так, Василь Кіндрацький, уродженець с. Струпків Коломийського району, для Нового Роздолу зробив багато – саме він з однодумцями заснували єдину міську газету “Вісник Розділля”, яку творили, пригадується, без техніки, без приміщення і взагалі, як мовиться, “на коліні”, проте з яким ентузіазмом….. Ось цей ентузіазм, ініціативність, помножений на справжній український патріотизм, і проніс перший редактор “Вісника Розділля” через все життя – коли ніс красу української пісні у хорі Львівського держуніверситету по світах, коли визбирували новинки міста і творили лице першої міської газети, коли створював підприємство у Миколаєві, де оселився з сім’єю, коли очолював Миколаївську районну державну адміністрацію у Львівській області, коли першим мчав на Майдан, перший, і другий… І завжди залишався журналістом, коли описував військові події, коли коментував їх у коротких телефонних розмовах…

Львівська обласна молодіжна громадська організація «Юнацтво» наприкінці минулого тижня провела для молоді області  Вишкільний табір «Кіндратів здвиг». Це одна з ініціатив, яку вдалось реалізувати завдяки конкурсу молодіжних проєктів, який проводить управління молоді та спорту Львівської ОДА.

Відбувся вишкіл неподалік селища Стільсько. Під час таборування молодь мала нагоду здобути навики поводження зі зброєю, опанувати навички зі стрільби, навчитись основам самозахисту, тощо. 

«У час агресії Росії на наші землі багато людей за «покликом крові» пішли захищати свою Батьківщину. Одним з таких воїнів-добровольців був Василь Кіндрацький. Тривалий час напередодні війни він працював головою Миколаївської РДА. Потрапивши на фронт, Василь став заступником командира батальйону ОУН-ЗСУ. Напередодні загибелі Кіндрацький героїчно встановив прапор ОУН на найвищій точці на шахті у Водяному, з якої видно Донецьк і позиції противника, і яка постійно перебувала під обстрілами», – зауважує голова громадської організації «Юнацтво» Іван Цюп’як.

Василь Кіндрацький загинув 28 травня 2015 року під час танкового обстрілу позиції українських бійців «Шахта» поблизу села Водяне під Донецьком.

«Героїчне життя Кіндрата, так його називали побратими, надихало і зараз надихає багатьох людей, а молоді цікаво самим спробувати свої сили у військовому вишколі. Цікаво загартувати свій дух, здобути нові навички, які можуть знадобитися у майбутньому. Заняття для учасників таборування проводили військові, які зараз захищають нашу землю  із громадської організації “Спілка учасників бойових дій “Асоціація комбатантів”», – зазначив Іван Цюп’як.

Схожі повідомлення

Маленька, але дуже згуртована та дружня команда…

admin3

Втопився в озері у Львові

admin2

Під Ходоровом не хочуть «других Грибовичів»

admin3

Новорозділець Роман Мартиненко – еліта пауерліфтингу

admin2

Харківське хлоп’я ворожий снаряд наздогнав у Львові

admin2

Позачергові вибори на Львівщині – нові 2 голів і 4 депутати

admin2

Залишити коментар