16.5 C
Lviv
06.12.2021
Україна

Не допустимо джипінгу в Карпатах!

Державною екологічною інспекцією у Львівській області проведено моніторинг інтернет-ресурсів та виявлено, що на фейсбук-сторінці туристичного агентства PRZYGODY4x4.PL розміщена інформація стосовно проведення у листопаді-грудні 2021 трофі-експедиції в Карпатах.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено. Закон про ПЗФ також забороняє знищення тварин та рослин на території об’єктів ПЗФ, що є неминучим при використанні джипів. Навіть у межах зон регульованої рекреації, стаціонарної рекреації та господарської зони національних парків «забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території парку».

Джипінг і є таким видом діяльності. Під колесами позашляховиків та квадроциклів, що їдуть по бездоріжжю, гинуть тисячі дрібних тварин і рослин. Джипінг руйнує все навколо – і тут йдеться не тільки про невеликі ділянки з рослинами, але й місця проживання тварин.Відповідно до вимог статті 39 Закону України «Про тваринний світ» підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

З метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства Інспекцією скеровано листи до НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Бойківщина», Турківського ДЛГП «Галсільліс», Славського ДЛГП «Галсільліс», Сколівського ДЛГП «Галсільліс», ДП «Славське ЛГ», ДП «Боринське ЛГ», ДП «Сколівське ЛГ», ДП «Турківське ЛГ», Стрийської РДА та Самбірської РДА, Козівської, Славської, Сколівської та Боринської територіальних громад, Головного управління Національної поліції у Львівській області та Львівської обласної державної адміністрації щодо посилення контролю та недопущення проведення перегонів, трофі-рейдів, ралі, поїздок в межах лісфонду та, особливо, в межах об’єктів природно-заповідного фонду Львівської області.

Відтак, просимо природоохоронну спільноту та всіх небайдужих громадян повідомляти Державну екологічну інспекцію у Львівській області про випадки здійснення заїздів позашляховиків на вищезазначені території.

Схожі повідомлення

22 вересня у Новому Роздолі поліція затримала конголезця за порушення міграційного законодавства. А від початку вересня правоохоронці Львівщини притягнули до відповідальності 128 іноземців-порушників

admin3

“Національна поліція готова реагувати на ромів у Львові”- Олександр Шляховський (відео)

admin1

Розкішна прикраса кожного свята – квіти з доставкою

admin

Робочий візит на Львівщину очільник НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко розпочав із відвідин Більче – Волицько – Угерського газосховища

admin3

Як позбутися від сколіозу та плоскостопості : поради

admin

На Кіровоградщині депутати зі зброєю вимагали гроші у підприємців

admin2

Залишити коментар