16.5 C
Lviv
07.12.2023
Україна

Починаючи з 1 жовтня, діє новий порядок отримання інсулінів

З 1 жовтня змінився порядок видачі рецептів на отримання інсулінів для хворих на цукровий діабет. Якщо раніше такі рецепти виписували у паперовому вигляді лікарі-ендокринологи, то тепер цю процедуру адмініструє НСЗУ і препарат можна отримати на підставі електронного рецепту, виписаного сімейним лікарем. Про це розповів Юрій Вендзилович, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології, керівник Львівського обласного ендокринологічного центру.

«Адміністрування і фінансування видачі інсулінів перейшло до Національної служби здоров’я України. Це означає, що аптекам, де пацієнти отримують інсуліни, кошти за них відшкодовує НСЗУ на підставі укладених з аптеками угод.

Зараз усі пацієнти повинні звернутися до ендокринолога для того, щоб він створив план лікування, де буде вказано тип інсуліну, дозу тощо. В подальшому  пацієнт може звертатися до свого сімейного лікаря, який буде виписувати електронний рецепт згідно розробленого ендокринологом плану лікування. Загалом в області нараховується близько 12 200 осіб, які потребують інсуліну», – зазначив Юрій Вендзилович.

«Відтепер не потрібно постійно звертатися до ендокринолога. Інсуліни можна отримати в будь-якій аптеці, яка має угоду з НСЗУ (перелік аптек – за посиланням) за рецептом сімейного лікаря.

Закликаю пацієнтів якнайшвидше звертатися до ендокринолога за планом лікування, а аптеки – укладати угоди з НСЗУ про відшкодування коштів, за видані інсуліни, що полегшить життя пацієнтів», – наголосив Юрій Вендзилович», – повідомляє пресслужба Львівської ОДА

Схожі повідомлення

Обвалився міст на трасі Львів-Луцьк

admin1

У Львові поліцейські затримали наркозбувача з Рівненщини, який реалізував “товар” через “Телеграм”

admin3

Сто десяте фіолетове 8 БЕРЕЗНЯ – і не останнє

admin2

На Запоріжжі загинув розвідник 128-ї бригади Святослав Сойка, який повернувся з-за кордону, щоб захищати Україну. ФОТО

admin3

Ягідна карта України

admin2

У господаря в селі поблизу Львова відзначали Новий Рік: вночі п”яний гість вдарив ножем в ділянку серця знайомого. Натепер потерпілий – у лікарні

admin3

Залишити коментар