16.5 C
Lviv
02.03.2024
Україна

Українська мова – державна мова і … по другий бік океану

Українська мова стала офіційною мовою муніципалітету Прудентополіс у Бразилії – законопроєкт з таким рішенням 5 жовтня одноголосно підтримали всі присутні на засіданні депутати.

Про це повідомив Світовий конґрес українців.

СКУ привітав з цим успіхом Українську-Бразильську Центральну Репрезентацію, на чолі з Віцепрезидентом Світового конґресу українців, адвокатом Віторіо Соротюком, який підготував проєкт Закону та обґрунтування.

«Муніципалітет Прудентополіс вже встановив дружні відносини з Тернопільською областю, звідки приїхала до Бразилії більшість українських іммігрантів. Новий закон відкриє нові можливості для обміну спеціалістів, навчання молоді на університетському рівні в Україні або ж за допомогою електронних засобів, дистанційно», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Бразилії тривають заходи до 130-ї річниці української діаспори.

Українці – національна меншина в Бразилії. В основному складається з громадян Бразилії українського походження 4-го і 5-го поколінь, які підтримують традиції української культури. Приблизно 80 % українців Бразилії проживає в штаті Парана.

Відомо, що вже в 1913—1914 роках, на той момент в Бразилії проживало приблизно 45 000 осіб з України – вихідців з Галичини та Буковини.

За оцінками дослідників, в 1972 в Бразилії проживало 153 000 етнічних українців, з яких 130 000 на штаті Парана, 14 000 — Сан-Пауло, 5 000 — Санта-Катаріна, 3 000 — Ріу-Гранді-ду-Сул і близько 1 000 — в інших штатах.

Схожі повідомлення

Поліцейські Львівщини дбають про безпечне дозвілля неповнолітніх

admin3

ЗСУ взяли на озброєння антиматеріальну гвинтівку “Алігатор”.Усі деталі, включаючи ствол, виготовлені українськими зброярами.

admin1

У с. Бориничі поблизу Нового Роздолу та у м. Стебник загорілися дві автівки. Місцеві рятувальники ліквідували згорання

admin3

Розмір допомоги за один день лікарняного на Львівщині зріс до 395,2 грн

admin3

Львівщина: вчора «ковід» виявили у 1104 –х мешканців. 56 осіб померли

admin3

“Грязь Москви”

admin3

Залишити коментар