16.5 C
Lviv
08.06.2023
Стрийщина

У Стрию з нагоди 120-річчя створення Народного дому Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському

Як повідомляє пресслужба Львівської ОДА:

У Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому – просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття. З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському. Участь в урочистих заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

«Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», – зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ.

«Народний дім – це осердя просвіти, культури, українського духу та місце сили і натхнення для стриян. Бажаю процвітання, невичерпної енергії, виховати ще десятки народних та заслужених артистів і колективів!

Великий внесок у діяльність народних домів належить духівництву. Священики часто були тими, хто поширював і беріг українські традиції, мову і культуру у нелегкі для української державності часи. Таким був отець Остап Нижанківський – за сумісництвом композитор і музикант. Як зазначив Блаженніший Святослав, усі дари, які мав отець Остап, він намагався не просто зберегти, а поставити на служіння своєму народові», – сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Довідково: Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.

Схожі повідомлення

Пішов з життя молодий військовослужбовець з Червонограда

admin2

Транспортний податок – хто і за що платить

admin3

За кермом – без прав і нетверезим. Мотоцикліст не зреагував уже вдруге

admin2

ДУ “Львівський ОЛЦ МОЗ України” надає послуги на платній основі з проведення тестування коронавірусної хвороби

admin3

За вихідні на стадіоні «Арена Львів» планують провакцинувати близько 1000 осіб

admin3

Двоє псевдоволонтерів Львівщини на машинах для ЗСУ заробили понад 20 тисяч євро

admin2

Залишити коментар