16.5 C
Lviv
24.04.2024
Новороздільська ОТГ

“Березинські Фестини” – емоції і факти

Для Березини уже традиція – наприкінці вересня святкувати “Березинські фестини”.

Для мешканців Новороздільської громади, які вперше побували на цьому святі села, оскільки ми тепер єдина громада, стало приємним відкриттям і Фестини, і найсмачніші в окрузі пляцки, які готують господині Березини. По-перше, найкрасивіші, бо від оформлення перехоплювало дух, а вже на смак …. – і слів не підібрати.

ФЕСТИНИ — це свято радості, талантів, майстерності, приємних зустрічей, спілкування … Це — свято для душі. Започаткував фестини колишній голова Миколаївської районної ради, уродженець села Тарас Зубрицький. Традиція прижилася – і ось молода староста Галина Затварницка продовжує традицію, удосконалюючи і розширюючи межі.

Галина Затварніцка, як справжня господиня, поспівала всюди – і займатись організацією, і вітати гостей, і співати, і частувати. Не менш творчі і старанні березинчани зуміли створити справжні фестини – гучні, веселі, радісні і разом з тим затишні та гостинні.

Особливістю “Березинських фестин” є конкурс солодкої випічки. Тож і споглядання красиво оформлених пляцків, і особливо частування – найсмачніша частина свята. Кожна із 30-ти печилих отримала у подарунок від мерії скляні форми – Богдана Лопишко, Оксана Фіковська, Марія Дмитречко, Оксана Любінська, Світлана Деркач, Наталя Красій, Ольга Калита (Ярославівна) , Наталя Трускавецька, Світлана Іваненко, Марія Любінська, Марія Михайлишин, Марта Брич, Наталя Гудима, Наталя Чорна, Галина Гнатів, Марія Бацик, Наталя Богдан, Світлана Вацик, Оксана Шевченко, Юля Петрів, Оксана Борисовська, Надія Костюченко, Оксана Бодак, Оксана Гудима, Наталя Бобурчан, Юля Федусевич, Ольга Калита (Богданівна), Іванка Врублевська, Марія Судакова, а Зоряна Кіт отримала приз глядацьких симпатій – на її торті була “виліплена” прямо ціла українська сценка.

Пляцок-переможець Зоряни КІТ – мистецький шедевр
Дочка Зоряни Кіт отримує особливу відзнаку

Ожив Молодіжний центр. Саме так – з липня цього року новозбудоване приміщення – функціонує як Молодіжний центр Новороздільської територіальної громади. Відкритий був культурно-просвітницький центр 25 серпня 2019 року, але протягом цих двох років тут переважно займалися на спортивному майданчику. “Саме тут молодь буде зустрічатися, спілкуватися, втілювати ідеї та задуми, тобто популярний нині молодіжний простір буде саме тут – на “кільці” Березини”, – розповідає новопризначений директор Молодіжного центру Ірина Крижанівська.

За неповний місяць функціонування Молодіжний центр провів уже другий захід. “Березинські фестини” – це спільна праця старости Березини, активних її мешканців, Молодіжного центру і Березинської школи (новообраний директор Ярослав Дзюрах зі своїм колективом активно включилися до організації свята).

Принагідно нагадаємо, що “стартом” роботи Молодіжного центру стали урочистості з нагоди 30-річчя Дня Незалежності України, коли 24 серпня біля пам’ятника Героям УПА (тобто практично навпроти через дорогу) відбулися святкові заходи – спільна молитва, виступи талановитих дітей, нагородження: грамоти -подяки Новороздільської міської ради Василю Свідрику, Богдану Білику, Петру Марунчаку, Мирону Березюку вручила секретар ради, мешканка Березини Оксана Царик.

Отож, яких лишень локацій тут не було!

Сцена. Священики і церковні хори благословили гарний день. Голова Новороздільської міської ради Ярина Яценко та староста Березини Галина Затварніцка вітали односельчан та численних гостей фестин.

А вже “міністр культури” громади, начальник Управління культури, спорту та гуманітарної політики Володимир Засанський вів багату творчу програму.

Ансамбль “Березинські дівчата», талановита молодь села. Зачарували своїми запальними танцями наймолодші учасники фестин (під керівництвом Сніжани Смереги).

Учасники танцювального колективу “Дарунок” (керівник Сніжана Смерега) та солісти Настя Турчин, Надія Джус, Мацалак Назар із сусіднього Роздолу також потішили глядачів. З Берездовець завітала “Берездівчанка” – як же не привітати з таким гарним святом!

Прибув творчий “десант” і з Нового Роздолу – зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» (керівник Таня Михайлюк), народний ансамбль пісні і музики « Мальви» (керівник – Людмила Верес. До речі, 28 серпня “Мальви” виступали по запрошенню і в Красові – на 600-річчі села), вокальний ансамбль «Сузір’я» (керівник Ірина Жигаль), солісти- Софія Олійник, Олеся Жигаль, Роман Кулішов, Тетяна Івать, Христина Сагало, Ірина Жигаль, Людмила Верес. Незмінний креативний ведучий Андрій Кізіль і на Березинській сцені почувався як вдома.

Михайло Мирка – фіналіст четвертого сезону «Голос країни. Голос, який завоював любов мільйонів прихильників, характеризують молодого співака. І на Березинських фестинах він сповна підтвердив цю любов. А надвечір родзинка концертної програми – знаменитий Дзідзьо заводив публіку.

А для дітей, окрім каруселей, було безліч цікавих сюрпризів – кульки, гіпсові фігурки, боді-арт (такі красиві розмальовані щасливі личка), які організувала фракція “Європейської Солідарності” Новороздільськоі міськоі ради. Також з підручних матеріалів виготовляли брелочки. Унікальний майстер-клас з валяння з вовни провела рукодільниця Уляна Сех з Устя. Кожному знайшлося заняття до душі.

До речі, цього ж дня – 28 серпня, празник відзначали і в сусідньому смт. Розділ – на сцені Народного Дому чудовий концерт подарувала роздолянам Крістіна V, Заслужена артистка України, зірка української діаспори у далекій Америці. Дуже шкода, що Зеновію Гучку не підійшла звукова апаратура і він відмовився виступати перед земляками. Зрештою, святкування продовжилися на “Березинських фестинах”.

Крістіна V, смт. Розділ

Схожі повідомлення

Володимир ШВЕД – воїн світла, який загинув у борні за Україну

admin2

Аліна МОЦЯК здобула перемогу у Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі творчих досягнень “Карнавал”!

admin3

Володимир ГРАДИЛЬ: прощання у 33-й день народження…

admin2

У дитячу бібліотеку – з красивими подарунками

admin2

Невимовний біль, невимовні страждання…Сьогодні рідні полеглого у бою з кацапами воїна Володимира САДОВОГО і новороздільська громада у скорботі зустріли кортеж із тілом Героя і, так само в смутку, молилися за упокій його душі на Чині парастасу

admin3

Новий Розділ: графік вимкнення електроенергії на 23 грудня

admin2

Залишити коментар