16.5 C
Lviv
14.04.2024
Стрийщина

Перші результати перевірки води на вміст йоду на Стрийщині

Як інформує прес – служба Львівської ОДА:

«У межах реалізації проєкту «Профілактика йододефіциту на Львівщині» фахівці разом з волонтерами впродовж трьох місяців відбирали зразки води для аналізу у мережах централізованого водопостачання та основних природних джерелах. На основі отриманих даних, підготували рекомендації.

За результатами першого відбору зразків води Стрийського району у 13 з 15 досліджених  проб води вміст йоду відповідав нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, що складає 20-30 мкг/дм³. Однак концентрація була різною. 

«У семи точках – містах Стрий, Моршин, Жидачів та селах Славське, Підгірці, Демня, Верхнє Синьовидне, Козьова, Криниця концентрація йоду у відібраних зразках становила 22,5 – 33,7 мкг/дм³. У чотирьох точках забору води – місті Ходорів, селах Стрілків, Велика Воля, Смогів – виявлена концентрація йоду відповідала нижній межі нормативу та становила 20,2-21,7 мкг/дм³. У двох селах Стрийського району – Бориничі та Глухівець – виявлені концентрації йоду нижчі від нормативного показника фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води й становили лише 12,4-15,05 мкг/дм³», – говорить Наталія Іванченко, керівник Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України. 

Питна вода, в якій концентрація йоду не відповідає нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, не несе загрози для життя осіб, які її споживають. В пунктах з недостатньою концентрацією йоду необхідно компенсувати нестачу йоду, збагачуючи свій раціон харчовими продуктами рослинного та тваринного походження, багатими на йод.

Детальна інформація щодо точок та результатів досліджень доступна у нашій інтерактивній таблиці за посиланням https://cutt.ly/8QKZNdW 

«Впродовж трьох місяців буде відібрано по три проби води у 75 точках водопостачання. Зведені результати дослідження опублікуємо на сайті Львівської обласної державної адміністрації у листопаді. На основі цих даних фахівці підготують рекомендації, як збалансувати свій харчовий раціон, щоб забезпечити достатню кількість споживання йоду. Для мене важливо, що такі корисні проєкти реалізовуємо спільно з громадськістю у межах обласних конкурсів. За гроші платників податків не робимо чогось непотрібного, а навпаки те, що є справді необхідне для здоров’я людей. Нагадаю, що в області також стартував проєкт «Почуй лікаря!»: сто волонтерів розкажуть у школах, як вберегтися від різних хвороб, вести здоровий спосіб життя», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як інформують в департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, проєкт став переможцем у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства та отримає фінансову підтримку на свою реалізацію.

Схожі повідомлення

Понад 350 танцювальних пар вийшли на паркет львівського спорткомплексу “Грація”

admin2

На Дрогобиччині патрульного затримали на хабарі за вивіз лісопродукції

admin2

Вбивство у Ходорові

admin2

Козицький розповів про ситуацію з аварійними відключеннями електропостачання на Львівщині станом на ранок 1 листопада

admin2

44-річний мешканець с. Пшонець Стрийського району заблукав у горах. Його відшукали місцеві “еменесники”

admin3

День жалоби за загиблим Героєм на Жидачівщині

admin2

Залишити коментар