16.5 C
Lviv
30.09.2023
Новороздільська ОТГ

Ремонт західної дамби хвостосховища №1 на РГХП “Сірка” – завершується

На території Державного підприємства «Роздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» в Новому Роздолі   завершують роботи з реалізації природоохоронного заходу «Капітальний ремонт західної дамби хвостосховища №1.

Ремонтні роботи провели на західній дамбі завдовжки 350 метрів. Ремонтують за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Нагадаємо, на Екологічну програму виділили з міського бюджету 105 тисяч гривень. На проєкт капітального ремонту західної дамби хвостосховища №1 ДП РХП «Сірка», яка осипається і є загроза потрапляння хімічних елементів хвостосховища у русло річки Дністер, загалом виділено понад півтора мільйона гривень (точніше – 1552086 гривень), з яких співфінансування з міського бюджету 105 тисяч, від підприємства «Сірка» – 49,8 тисяч та головні кошти з обласного бюджету – 1 млн 398 тисяч грн.

«Західна дамба хвостосховища №1 є найбільш проблемною і вимагає термінового відновлення, бо гідротехнічні споруди розташовані на близькій відстані до транскордонної річки Дністер. В результаті впровадження заходу проведемо ремонт західної дамби на довжині 350 м, у зв’язку з чим буде  забезпечено безпечне зберігання відходів сірчаного виробництва, усунено небезпеку забруднення басейну річки Дністер та прилеглих населених пунктів, а також відновлено екологічну рівновагу в зоні діяльності ДП «РГХП «Сірка»», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Ремонт має відновити поперечний профіль західної дамби, щоб запобігти просочуванню вод з хвостосховища через тіло дамби та раптового попадання відходів у навколишнє природне середовище. Захід спрямований на ліквідацію одного з основних джерел небезпеки потенційно небезпечного об’єкта, який при певних умовах може спричинити надзвичайну ситуацію техногенного характеру.

Схожі повідомлення

Новий Розділ: захворюваність covid-19 йде на спад

admin2

Наше суспільство поділилось на більшість і меншість. У більшості війни немає, є – гульки, ювілеї… А є інший світ: війна, біль, смерть…

admin3

Новороздільська громада. Випуск-2023

admin2

Наша “Веселка” посіла тричі найвищу сходинку танцювального п’єдесталу

admin2

Виставка учнів БДЮТ – до Дня міста

admin2

Морські перемоги СКІФу

admin2

Залишити коментар