16.5 C
Lviv
24.07.2024
Новороздільська ОТГ

Про надмірне опікування пані Г. кішками : чи це справді «любов» до тварин, а чи просто «нездорова» примха і егоїзм?!

Насамперед наведемо деякі витяги із чинного законодавства:

* Згідно Конституції України кожен громадянин має право на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище (ст.50), кожен має право на охорону здоров’я (ст. 49).

* Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено зобов’язання співвласників багатоквартирного будинку, а саме:

– забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку;

– додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм.

* Стаття 9 Закону України №3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження» чітко визначає особливості утримання домашніх тварин: «Особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана:

– забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог цього Закону;

– дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття».

Дозволяється утримувати домашніх тварин «у квартирах, де проживає кілька сімей, – лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не дозволяється утримувати домашніх тварин у місцях загального користування».

Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані «дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин». Стаття 23 цього ж Закону також прописує Правила поводження з тваринами, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини.

Забезпечення прав громадян та законодавчих норм – обов’язок органів місцевого самоврядування!

Як бачимо, законодавство чітко регулює як особливості утримання домашніх тварин, так і відповідальність за порушення норм і правил. Керуючись цими положеннями, мешканці будинку №7 по вулиці Яворницького  неодноразово звертались до міського голови м. Новий Розділ ( і чинного і попередніх)  щодо вирішення питання антисанітарії у підвальному приміщенні та у під’їзді, спричиненого надмірною любов’ю до кішок мешканки пані Г.

Ситуація вкрай критична: у підвалі живе до 18 кішок (разом з кошенятами), блохами аж кишить, навколо будинку розставлені мисочки для їжі (можете уявити собі кількість мух!) і т.п.  Нещодавно усі мешканці мали змогу спостерігати водночас кумедну і трагічну картину: працівник електрослужби КП «Розділжитлосервіс»  (який проводив перевірку електрообладнання у підвалі) змушений був роздягнутись до спідньої білизни, щоб обтрусити одяг від нашестя бліх!

Отож, мешканці неодноразово звертались до міської влади з проханням про допомогу. Проте, влада спромоглась лише на те, щоб запропонувати пані Г. добровільно віддати кішок у кошачий  притулок. Оскільки «кошатниця» відмовилась, мешканці змушені і далі терпіти цю антисанітарію.

Усі ми любимо тварин: хтось кішок, хтось собак, хтось акваріумних рибок і т.д. Але є певні обмеження, прописані у вище згаданому недавно прийнятому Законі «Про захист тварин від жорстокого поводження». Розумні обмеження, які гарантують іншим громадянам безпечні умови проживання і водночас унеможливлюють жорстоке ставлення до тварин. Адже це не приватний сектор і навколо проживають люди, які мають дітей, мають проблеми зі здоров»ям, мають схильність до алергічних реакцій. Та й, зрештою – хочуть жити без смороду і бліх! Чи можуть дивацтва однієї людини порушувати права багатьох? Хто повинен дати лад у цій ситуації? Куди дивляться санітарні служби? Адже це їх прямий обов»язок!

Ситуація триває не один рік: мешканку пані Г.  штрафували,   попереджували, просили, намагались пояснити неприпустимість такого надмірного «захоплення» та його наслідки для інших мешканців. Але, все даремно… Це давало тимчасовий невеликий ефект – кількість кішок трохи зменшувалась і зменшувалась кількість мисочок – кормушок навколо будинку. За місяць – два все поверталось назад…

Для усіх, крім пані Г.,  є очевидним, що кішки теж потерпають (якщо глянути на ситуацію з точки зору захисту тварин)! Невже напівголодне проживання у темному і сирому підвалі із безмежною кількістю бліх та постійне цькування дворових собак можна вважати гуманним?! Чи не є це типовим прикладом жорстокого поводження з кішками?! Чи не буде краще для них жити у притулку, де є відповідні умови і захист?! Чи це справді «любов» пані Г., а чи просто «нездорова» примха і егоїзм?!

 Очевидно, що у будинку живуть порядні та законослухняні люди, бо до сих пір ще не вдались до крайніх мір – не застосували отрути чи інших варіантів жорсткого вирішення проблеми. Сподіваємось, що до цього не дійде.  Але, у всякого терпіння є своя межа.

Під час виборчої кампанії кандидати на крісло мера навперебій голосно запевняли виборців, що у випадку обрання будуть ревносно виконувати свої безпосередні обов’язки і захищати наші права та інтереси і навіть більше! Але, як то кажуть, «обіцянка-цяцянка»… Очевидно, що це «замілка» проблема для владоможців.  А що там люди… потерплять! А якщо ні?!. На кому буде моральна відповідальність за наслідки при черговій ескалації конфлікту?! Чи у даній ситуації бездіяльність місцевої влади є припустимою?! Коли нарешті влада забезпечить дотримання законодавства на своїй території?!

Сподіваємось, це трапиться ще у цій каденції обраної нами місцевої влади! Як кажуть: «Надія помирає останньою!»

Ольга КЛИМУК

Схожі повідомлення

Картина “Молитва за Україну” – у подарунок “Карітасу”

admin2

Світлій пам”яті українського воїна Дмитра ПОЛЬОВОГО присвячується

admin3

Збір на тепловізор для воїна-новороздільця

admin2

Донат на ЗСУ замість квітів

admin2

Маленький ювілей великих діянь священика

admin2

Мужні перукарі “Геліни”

admin2

Залишити коментар