16.5 C
Lviv
26.02.2024
Новороздільська ОТГ

Шашкевича, 5: проблеми треба вирішувати гуртом

Спокійний святковий понеділок (бо ж Петра-Павла) для мешканців будинку по вул. Шашкевича, 5 став справжнім «бойовим» і сумним днем.
Згуртувалися біля будинку його молоді зовсім і старші мешканці, та голосно і обурено нарікали.
Розповіли всю історію по роках чи не з перших днів створення будинку, показали і сфотографували усі «проблемні місця», провели вздовж вулиці, і з тилової сторони продемонстрували «впалу» відмостку, де плити потріскали, перекосилися і стали «дибки», навіть на проспекті Шевченка продемонстрували, яким чином їх будинок «охоронявся» від стічних вод.
Словом, йдучи на зустріч, міркували, що чергове непорозуміння між комунальниками та мешканцями виникло з приводу розташування сміттєвого майданчика, та виявилося, глибина проблемних питань значно більша.
Втім, щоб якось систематизувати цілий ряд проблем будинку №5 по вулиці Шашкевича, почнемо з початку.

Перше. Напроти будинку (уже зі 40 років) стояли сміттєві баки. Так, старі, іржаві, трухляві і діряві, але ж було визначене місце.
Місяців зо два тому комунальники переставили смітники на місце, де стоянка машин (тут спеціально облаштований заїзд на зразок «кишенька для машин»). Крім того, тут же поряд – люк для пожежного гідранта. А як доведеться пожежній під’їхати? Та чи й «швидкій допомозі»? До того ж, аргументували свої дії тим, що по проєкту саме тут передбачено сміттєвий майданчик. «По якому проєкту? – резонно запитували мешканці. – Адже коли здавали будинок, то тоді ще їздила сміттєзбиральна машина і голосно дзеленькала, закликаючи виносити сміття», – згадували старожили.

Смітникам на проїжджій частині, напроти будинку, побіля з любов’ю облаштованими його мешканцями квітничків – аж ніяк не місце.
Пояснили комунальники свої дії тим, що, мовляв, припис рибоохоронного патруля, порушення екології озера і в такому дусі. Можливо, так воно і є, погоджуються мешканці. Але чому турбота за екологію озера є набагато важливішою за екологію людей? – тут же ставлять запитання.
Словом, мешканці згуртувалися і дружно занесли назад сміттєві баки.

Друге. 12 липня прибули знову комунальники. На численні запитання та обурення мешканців ніхто з присутніх не зміг дати відповіді, чому, сплачуючи рахунки за утримання прибудинкової території, за вивіз сміття, елементарно не отримують якісної послуги?
Попросили майстрову зателефонувати керуючому КП «Розділжитлосервіс» і запросити на перемовини, на що отримали відповідь, мовляв, ідіть в міську раду, чи до керуючого.
Невже мешканці, нехай і будь якого іншого будинку, не вартують того, щоб керівник комунальної установи з майстровими, працівниками прийшли на зустріч з городянами, разом оглянули проблемні місця, узгодили, словом, вияснили по ходу?

Третє. Мешканці просили замінити старі сміттєві контейнери на нові, пластикові, з облаштованим майданчиком, як це є біля багатьох будинків у Новому Роздолі. Нам відповіли, мовляв, ви не вмієте користуватися, ви їх поламаєте. Хоча у місті багато таких спеціально облаштованих сміттєвих майданчиків – і можна вважати, чи не всюди поламані.
Бо і пластикові кришки постійно відкриті, тому вороняччя, собаки та коти і бомжі вільно порпаються, і вітер розносить, а металічні ворота або постійно розкриті, або місцями вже і виламані.
Натомість після дзвінка майстрової, стверджують мешканці, викликали поліцію і після години безрезультатних перемовин погрузили смітники на вантажний автомобіль і вивезли.
Ніби, невизначено розповідали, планують на трав’яному «п’ятачку» на розі будинку встановити сміттєвий майданчик. Але наразі нічого конкретного. От спільна зустріч і розставила би всі крапки над «і».

Четверте. Місце, де стояли смітники, абсолютно непривабливе Кущі, дерева, зарослі, час від часу самі мешканці то косою пройдуться, то виходять прибирають. Ось і стара верба. З відірваною після бурі гіллякою. Навіть не прибраною. Щастя, що не опинилися поряд люди, чи автомобілі. Неподалік самі ж мешканці наскладали купу гілок, які також впали з туї під час буревію. Ніхто не почистить аварійні дерева, не вивезе уламки гілляк.

П’яте. А ще привернула увагу дорога. Не говорячи вже про знищене асфальтне покриття (навіть таксі не хоче сюди їхати). А ще це низина, тож стікаються води при найменшому дощі. На дорозі розливається прямо «озеро».

Шосте. Каналізаційний люк. Який мешканці будинку просять постійно прочистити, на що сантехніки відповідають, мовляв, скиньтеся нам коштами, тоді прийдемо і почистимо. І якого я не побачила – ні каналу, ні решітки, а просто вологе брудне болітце. І це після тижневої спеки.

Сьоме. Загалом, коли дощі, то вода повністю затоплює набережні, пливучи потоком від магазину «Елітний» по пр.Шевченка. Показали нам і впалі плити біля фундаменту будинку з тилової сторони. Тут у городиках вода висотою по 40 см стоїть.
І все стікає у підвали будинку. Запах вогкості, гнилі, болота і каналізації з підвалів не передати ні словами, ні фотографіями. І в під’їздах будинку також. Постійна волога знищує фундамент і є серйозною загрозою для будинку.

Восьме. Мешканці не просто нарікають, а й пропонують конкретний вихід. Свого часу був «стримувач води». На дорозі між будинками 29 і 27 по пр. Шевченка була маленька бордюра, на зразок «лежачого поліцейського», а як зробили капітальний ремонт дороги, то її забрали. Не подумавши про безпеку будинку. Мовляв, по проєкту не положено. А хіба положено знищувати будинок?
Він за кілька років може завалитися, вважає старожил Андрій Дзьобан.

Дев°яте. Таку «екскурсію» з наявними прикладами слід проводити не лише журналістам, вважають мешканці. Нормальною практикою співпраці має бути повноцінна зустріч з комунальниками, представниками міської ради, депутатського корпусу, міського голови. І таку дуже хочуть організувати мешканці будинку 5 по вул. Шашкевича.
Можливо, тоді буде і розуміння, і результат.

Схожі повідомлення

Раритетний “Молитвослов” із Шегині передали в наукову бібліотеку

admin2

На магістральному трубопроводі ДУ-600 Новороздільської ТЕЦ тривають планові ремонтні роботи

admin3

Від 7 до 13 квітня кількість хворих на COVID-19 новороздільців зросла на 38 осіб. А ми і надалі легковажні…

admin3

Волонтерський рух у Новому Роздолі – долучайтеся!!!

admin2

Життя для вибраних, або Чи справді у війську так важко із заміною бійців, щоб надати їм бодай короткотермінову відпустку? 

admin3

«Урожайний» день Новороздільського пологового відділення

admin2

Залишити коментар