16.5 C
Lviv
31.05.2024
Новороздільська ОТГ

«Щаслива християнська сім’я – запорука майбутнього України»

На жаль, нікого з нас не навчають у школі тих правил, які б забезпечили щасливе сімейне життя, хоча це твкрай важливо. Адже кожна людина прагне мати щасливу родину. А здорова у всіх розуміннях родина значною мірою залежить від того, наскільки ми досвідчені та підготовлені. До життя. Наскільки тісні наші особистісні відносини з Богом.

У Святому письмі слово «сім’я» зустрічається 221 раз, з чого можна зробити висновок, що сім’я є нормальним людським досвідом, як у Старому так і в Новому завітах. Кожна людина має причетність до сім’ї, адже так вона з’являється на світ, виховується, чи створює свою сім’ю.

Христос, зростаючи в сім’ї, освятив її та підніс до гідності святого таїнства. Христос і Церква у своєму таїнственному зв’язку є прообразом подружнього союзу: «Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву». Тому християнська сім’я називається «домашньою церквою».

«Майбутність належить тим народам, у яких подружжя є святою річчю, – у яких родинне життя чисте і святе»

Про ці, здавалося би, банальні речі і вели мову на міжнародній науковій конференції, котру провадив Рух “Щаслива християнська сімя” у залі МБК “Молодість” у неділю, 6 червня.

Доводиться говорити, бо прийшов час, коли ми вже повинні відстоювати традиційні християнські сімейні цінності, коли ми вже повинні “відбиватися” від навали і настирної реклами ЛГБТ-спільнот, від розповсюдження думки про можливість шлюбів одностатевих, коли спостерігаємо у Європі порожні храми, коли щодня зростають показники статистики випадків суїциду серед дітей, коли новинним затребуваним продуктом стає лише вбивство, політичні шоу і т.д.

Так, інтернет став невідємною частиною нашого життя, але дбати про його етичний контент також потрібно. Як говорив Л.Гузар: “Через інтернет дитина має доступ до знань. Вона багато знає, але не знає, що з тим робити”.

Емоційно говорив Юрій Зошій, президент громадської організації Скаутство Європи в Україні і випускник школи №2 Нового Роздолу, – він пропонує альтернативу розвитку молоді, у дусі ідеології скаутів, у дусі християнства.

Кожен з доповідачів – кандидат філософських наук Петро Гусак і священик Дмитро Романко, вчитель-катехит Віра Глиняна та іконописець Андрій Комарницький й інші, втому числі і з інших материків (виступ он-лайн) – сам по собі вартував окремої розмови. Навіть школяр Орест висловив такі прості, але доступні і зрозумілі істини, очима дітей. як мовиться: “Конфлікт поколінь – не різниця у віці, а різниця цінностей поколінь”, “Людина без сімї – пустоцвіт”.

Кожна з тем доповідей – шляхи та методи популяризації цінностей християнської родини в Україні, аналіз тривожної демографії та скорочення населення України, антидискримінаційна експертиза шкільних підручників та інші – вартували не просто виступу, а цілого семінару.

Тож. думаю, співпраця з Рухом “Щаслива християнська сімя” потребує подальшої співпраці – у різних форматах та більш широких аудиторіях.

На завершення митецького драйву додали школярі 68-мої львівської школи Настя Сех та Орест Височанський – піснями, поезією та дорослими міркуваннями.

Схожі повідомлення

Пам’яті колеги – Галини Степанівни ФІЛІП’ЮК

admin3

Тужанівський вертеп – колядує для Перемоги!

admin2

“Західний квест” на Березинському кільці.

admin2

Два громадські слухання у неділю

admin2

Цифровізуємо Новороздільську міську бібліотеку для дорослих

admin3

Дорога громадо! На жаль, трагічні новини не закінчуються. Ще одна втрата новороздільчанина під час бойових дій

admin3

Залишити коментар