20.8 C
Lviv
16.05.2021
Без категорії Україна

Смертоносні гриби. Двоє діток померли, ще двох дітей і їх вагітну матір рятують медики

Трагічна історія трапилась на Чернігівщині у селі Олександрівка. Там 26 квітня, багатодітна мати, з її слів- не вперше, назбирала грибів-зморшок у лісі поряд з домом і приготувала юшки для діточок, але це обернулось страшною бідою.

27 квітня до реанімації Чернігівської обласної дитячої лікарні в тяжкому стані доставили чотирьох малолітніх дітей з багатодітної родини із діагнозом “гостре отруєння невідомою речовиною”.

30 квітня померла 5-річна донька Аліна від зупинки діяльності внутрішніх органів.

Згодом, попри всі зусилля лікарів, 2 травня у реанімації помер 8-місячний син Віктор.

Двоє інших дітей, 3 і 6 років, перебувають у Києві в дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит. Вагітна мати, яка спочатку не відчувала симптомів отруєння, зараз у важкому стані.

Сім’я знаходилась на обліку в соцслужб, як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах. Коментарів від соціальних працівників наразі не було.

Ювенальні прокурори Чернігівської окружної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом злісного невиконання обов’язків по догляду за дітьми (стаття 166 Кримінального кодексу України).

Попри те, що діти не їли самих грибів, а лише юшку- воду в якій варились гриби- токсини, що потрапили в організм спричинили незворотні руйнівні процеси- відмову печінки, потім інших органів і нервової системи загалом.

Це безумовно кричуща ситуація і медики просять: до 14 років дітям не можна вживати грибів! Вони затяжкі для шлунку! Багато грибів є умовно їстівними, і щоб вирізнити їх від їстівних аналогічних- потрібно дуже добре знатись!

Як пояснює біолог Юрій Карпенко, родина ймовірно їла не зморшки, а отруйні строчки. Гриб – умовно їстівний, виділяє токсичні речовини. Їх легко сплутати.

Не наражайте на небезпеку себе і своїх рідних!

Згадалась дитяча пісенька, яку колись у Львові наспівав Іван Павло ” дощик паде-дітки ростуть(як грибочки)”.. дуже сумно, що діточки померли від такої невинної та страшної недбалості.

Сподіваємось, медикам вдасться повернути до життя двох діток, що зараз у важкому стані.

Схожі повідомлення

26 листопада у Львівській області 898 мешканців захворіли на covid-19

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 2 листопада

admin

У Горішньому попередили загрозу перекидання вогню на сусідні житлові будинки

admin2

Як вибрати стілець на кухню, якщо не знаєш, чого хочеш

admin

1 листопада у Львівській області 464 мешканців захворіло на covid-19

admin

В м. Новий Розділ рятувальники надали доступ до квартири, де зачинився хлопчик

admin

Залишити коментар