20.8 C
Lviv
16.05.2021
Новороздільська ОТГ

ФОП досяг пенсійного віку чи став особою з інвалідністю? Чи треба надати документи про це в податкову?

Винесені у заголовок  запитання є актуальними для фізичних осіб підприємців усіх категорій. Утім, якщо  перше є, як кажуть, невідворотним (аби тільки Бог дарував багато літ прожити), то  друге у цьому сенсі є вибірковим і залежить від обставин (аби тільки Бог оберігав усіх від такої долі). Отже, у обох випадках постає логічне запитання: чи треба документи про це подавати в податкову?

З даного приводу вичерпний коментар надав редакції «ВР» начальник Миколаївської ДПІ Микола ФЕРЕНЦ.

– Відразу відповім ствердно: такі особи мають пільгу із сплати ЄСВ за себе.

Відповідно до закону від сплати ЄСВ за себе звільнені підприємці (незалежно від системи оподаткування), які є пенсіонерами чи належать до осіб з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”).

Чи не можете пояснити це на конкретному прикладі?

 – Гаразд. Отже, звільнення розпочинається з наступного місяця після призначення пенсії. Тобто у випадку призначення пенсії у квітні ЄСВ не сплачується за травень і наступні місяці року. А за квітень доведеться сплатити як мінімум страховий внесок у розмірі 1320 грн.

Нарахування єдиного внеску буде припинено. Причому жодних довідок чи копій документів ФОПу надавати в податкову не треба.

У звітності по єдиному внеску ФОП слід нарахувати ЄСВ лише по квітень включно, але це лише у тому випадку, якщо ФОП не сплачуватиме ЄСВ добровільно. 

Розпитував Іван БАСАРАБ

                                

Схожі повідомлення

Знову перебої з теплопостачанням

admin2

Новорозділець наніс удари ножем львів’янину

admin2

У Новому Роздолі – до Дня МАТЕРІ

admin2

І «Порше» не те, і такої вчительки у Новому Роздолі не пригадають…

admin3

Чергова перемога Skif

admin2

ОСББ «ЛЮКС Розділ» є одним з 8 ОСББ області і першим у Новому Роздолі, яке реалізувало проєкт та отримало грант за програмою “Енергодім” Фонду енергоефективності

admin3

Залишити коментар