16.5 C
Lviv
02.10.2023
Стрийщина

Спалювання сухої трави – ЗЛОЧИН

Лише за минулу добу, 11 квітня, #рятувальникиЛьвівщини# ліквідували 121 пожежу сухої трави.

Вогонь знищив понад 18 га . Зокрема, вогнеборці боролись із пожежами сухої трави та чагарнику у таких районах: Дрогобицькому, Золочівському, Львівському, Самбірському, Стрийському, Червоноградському та Яворівському.

Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян припинити випалювати сухостій.

Шановні громадяни! Не спалюйте суху траву та сміття, не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточуючим!

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера, уламки меблів, старих дерев’яних конструкцій. Практично всі вони просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець  Дим від горіння сухої трави і листя містить усі отруйні речовини, що їх вбирає у себе трава і листя протягом літа: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.   Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, церата, пластмасові дитячі іграшки, відра і т.п. виділяють при згорянні не менше 75 потенційно небезпечних речовин До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо. Деякі з них можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин.

Якщо ви раптом побачите хмари диму над найближчим лісом, полем, садом негайно дзвоніть по номеру 101 (пожежну частину).

За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища чи з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян відповідно від 20 до 40 і на посадових осіб — від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Схожі повідомлення

Стpaшнa тpaгeдiя в Львiвcькiй oблacтi. Дiвчинцi Анacтaciї нaзaвжди 16. Сiм’я пpocить poзгoлocу. Спpaву мoжуть зaм”яти

admin3

На Львівщині поліцейські розслідують вбивство собаки

admin2

Юний батьковбивця зі Стрийщини затриманий

admin2

Затримано групу наркозбувачів – гастролерів

admin3

Бродівський водій здійснив усі можливі правопорушення

admin2

Втопився в озері у Львові

admin2

Залишити коментар