16.5 C
Lviv
04.03.2024
Стрийщина

Цілюще джерело і фігура Пречистої Діви у лісі біля дуба в с. Бориничі

Роздуми про  віру в Бога, навіяні фотографією 40-річної давності

19 серпня християни святкуватимуть  празник Преображення Господнього. Щоразу напередодні цієї святкової дати, дивлячись на фотографію сорокарічної давністю, якою особливо дорожу, згадую відправу Служби Божої біля джерела в сусідньому селі Бориничі. Тоді віруючі люди з навколишніх сіл добиралися сюди, як могли. Ліс був заповнений кіньми, запряженими у десятки возів, а от легкових автомобілів  не можу там пригадати. Ми зі Стільська їхали до цілющого джерела на відкритій вантажній машині через Ілів до хати лісника. Електричка «Львів – Ходорів» мала зупинку за декілька кілометрів від Боринич.

Того дня група людей на чолі зі старим греко – католицьким священиком зі Львова  прийшли до джерела із деяким запізненням. Вони і відправляли Службу Божу.

Слід відзначити, що у ті часи войовничого атеїзму та переслідувань комуністичною владою віруючих, особливо греко – католиків, до джерела у Бориничі  на празник Преображення Господнього приходило менше людей, аніж після розвалу СРСР і проголошення Незалежності України: одні мали острах,  інші (свято не завжди випадало на вихідний) працювали на промислових підприємствах Нового Роздолу, Миколаєва та інших виробництвах.

Щодо джерела: воно нуртувало з –під землі неподалік дуба і було «вбране» у бетонне криничне  кільце. Багато з людей віддавна  відчувало, що це місце випромінює дивну позитивну  енергію. І коли вони сюди прибували, то насамперед молилися до фігури  Божої Матері і просили в неї благодаті, згодом  набирали воду у горнята і пили її, як цілющий напій з надр рідної землі ( також набирали цілющої водиці у  ємності для своєї сім’ї та родини). Люди вірили, що вода з цього джерела – чудотворна і лікує тілесні недуги.

До слова, ця фотографія має свою, можна сказати,  майже детективну історію. Отже, коли на празник до джерела у Бориничах прибували віруючі, то разом з ними тут  були присутні  і  працівники з відповідних органів та служб райкому комуністичної партії. Здійснюючи візуальне спостереження, вони особливо пильно стежили за тими, хто фотографував це дійство.

Не став винятком і день 19 серпня 1981 року.  Як тільки райкомівські «детективи» помічали біля джерела у Бориничах, що хтось фотографував фігуру Божої Матері і людей навколо, то вони наполегливо і під примусом відбирали фотоапарати, а плівки просвічували.

Мені, на щастя,  таки вдалося непомітно для недремного ока цих «спостерігачів»,  сфотографувати фігуру і віруючих, але, остерігаючись, аби під час огляду вони не помітили у мене фотоапарата і не «засвітили» знімок, я попросив знайому жінку, щоб вона сховала фотоапарат у своїй місткій сумці (дякую, що не відмовила), а сам перейшов на іншу сторону святочного  велелюддя. Видно, що «кадри»  з органів таки стежили за мною, бо за мить з’явилися біля мене. Утім, як кажуть, спіймали облизня, бо фотоапарата у мене не знайшли.

Отака от історія фотографії, зробленої у минулому столітті. До речі, це були мої перші відвідини цілющого джерела і фігури Божої Матері після служби в армії.

 Відтоді часи змінилися: спочив у Бозі Радянський Союз, який гнобив народи  та забороняв людям  будувати церкви, переслідував за віросповідання. Ми стали вільними, незалежними і …старшими. І головна прикмета новітнього часу –  святе місце біля цілющого джерела у Бориничах, як кажуть, отримало друге дихання. Тепер ніхто не переслідує віруючих, які приходили (і приходять) молитися до фігури Матері Божої і набрати собі та близьким цілющої води. А місцеві мешканці ретельно упорядкували навколишню територію і встановили нову фігуру Пречистої Діви (див. фото). Впродовж крайніх двох років об- лаштоване нове місце для набирання води з криниці та купіль, де можна пройтися під потоком джерельної води. На сьогодні тут створено всі умови, щоб віруючі побіля фігури Пречистої Діви чи в каплиці мали змогу  дякувати Богу та Божій Матері і в молитві просити спасіння від недуг. Тому приходьте, добрі люди, у Бориничі за порятунком до Божої Матері з вірою в чудотворну силу оздоровчої води в цій  криниці з цілющим джерелом.

Мирон СТЕГНІЙ. Фото автора

Схожі повідомлення

Сьогодні професійне свято відзначають ті, хто поєднав своє життя із місцевим самоврядуванням, хто працює на благо і підтримку громади

admin3

ДТП із жертвами на пішохідному переході

admin2

У Львові серед білого дня розстріляли таксиста

admin2

На вул. Саксаганського на пішохода обвалився фасад будинку

admin2

ФК “Миколаїв” – володар Кубка Львівщини – 2023!

admin3

Рятувальники Стрийщини 9 лютого тричі ліквідовували пожежі у Журавненській і Ходорівській громадах

admin2

Залишити коментар