16.5 C
Lviv
25.09.2023
Україна

Зафіксували табір російських військ неподалік від кордону з Україною

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Харківською та Луганською областями у Воронезькій області польовий табір російських військ.

Вони вивчили відео у соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.

Війська концентруються у польовому таборі на південь від Воронежа — це приблизно 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, ймовірно, війська концентруються неподалік від Острогожська — приблизно за 150 км від кордону з Україною.

Значна частина техніки належить до Центрального військового округу, який не межує з Україною, і щоб дістатися до Воронежа, техніка подолала сотні й тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях Маслівка та Трисвятська у районі Воронежа.

Розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, є польовий шпиталь зі знаками медичної служби, кухня.

Журналіст Крістіан Тріберт із NYT опублікував у Твіттері знімки з супутників, на яких видно військову техніку у Воронезькій області.

У CIT зазначають, що концентрація російських військ біля Воронежа «викликають занепокоєння, бо її неможливо пояснити навчаннями чи навіть приготуваннями до українського наступу». Концентрацію російських сил біля кордонів з Україною називають безпрецедентною з 2015 року.

Так, Воронезька область межує з підконтрольною Україні територією, а не самопроголошеними республіками. Розслідувачі вказують, що для введення військ на Донбас «логічніше було б розміщувати їх в Ростовській області», тому припускають, що дислокація військ у Воронезькій області має «скоріше наступальний, ніж оборонний характер».

Схожі повідомлення

Двоє військових загинули, трьох поранено внаслідок обстрілу Зайцевого, – Нацполіція

admin3

Чудодійний порятунок тяжко раненого воїна з Львівщини

admin2

ЯК ВИБРАТИ ФІЛЬТР ДЛЯ ВОДИ?

admin

Доля світу вирішується в Україні

admin3

ПЦУ спростувала міф щодо канонічності Московського патріархату

admin3

Де купити у Львові вхідні двері?

admin

Залишити коментар